Bezpieczeństwo

Rosyjscy hakerzy wykradli 1,2 miliarda loginów i haseł

przeczytasz w 1 min.

Nieszczelne zabezpieczenia stron internetowych pozwoliły cyberprzestępcom wykraść pokaźną bazę danych.

Login hasło

New York Times ujawnił raport firmy Hold Security, zgodnie z którym niewielka grupa cyberprzestępców z Rosji zdołała zgromadzić pokaźnych rozmiarów bazę loginów i haseł dzięki atakom poprzez SQL. Jak pokaźną? Podobno jest to 1,2 miliarda rekordów, które pochodzą z około 420 tysięcy stron internetowych.

Ze względu na porozumienie, firma Hold Security nie może podać nazwy cyberprzestępczej grupy, ani nawet listy dotkniętych wyciekiem stron. Wszystko co zostało ujawnione to liczby oraz fakt, że ekipa pochodzi z południowo-centralnej Rosji. Podobno jednak atakowana jest bardzo szeroka grupa stron – począwszy od firm z listy Fortune 500, a skończywszy na malutkich serwisach tematycznych.

Anonimowa grupa liczy ponoć mniej niż 12 osób. Pomimo posiadania tak ogromnej bazy, niewiele zostało podobno sprzedane na czarnym rynku. Ekipa koncentruje się bowiem raczej na spamowaniu poprzez portale społecznościowe na zlecenie. 

Skala jest zatem naprawdę ogromna. Firma Hold Security ma nadzieję, że dzięki ujawnieniu informacji poczynione zostaną kroki w kierunku zmian w systemach zabezpieczających strony internetowe. 

Źródło: TechSpot

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stupidisco111
  26
  Niedlugo strach będzie lodówkę otworzyć bo jeszcze Rusek wyskoczy .
  A nie przepraszam...separatysta wyzwoliciel. Bo tak teraz się przyjęło ich nazywać
  • avatar
   kremowykac
   5
   "dzięki ujawnieniu informacji poczynione zostaną kroki w kierunku zmian w systemach zabezpieczających strony internetowe." aktualne zabezpieczenia są lata lata lata do tyłu z tymi co powinno być. Oczywiście właściciele niektórych stron nie mają w dupie swoich użytkowników i starają się być na czasie ale niestety to mniejszość.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A co, jeśli IE jest rozwiązaniem, którego nikt nie używa? Nikt też nie sprawdzi...
    • avatar
     Konto usunięte
     -3
     posiadanie czegokolwiek podłączonego do netu co jest bardziej zaawansowane niż kalkulator zaczyna być po prostu głupotą i proszeniem się o kłopoty, a korzystanie z czegokolwiek podobnego do skajpa i fb świadczy o poważnym wrodzonym niedorozwoju układu nerwowego
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jebać ruskie ścierwo! Jedyne co potrafią to tylko kraść i mącić.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ruscy zaczeli wojne
       • avatar
        Sacratog
        0
        1,2 miliarda kont redtube