Bezpieczeństwo

Rosyjscy hakerzy wykradli 1,2 miliarda loginów i haseł

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Nieszczelne zabezpieczenia stron internetowych pozwoliły cyberprzestępcom wykraść pokaźną bazę danych.

Login hasło

New York Times ujawnił raport firmy Hold Security, zgodnie z którym niewielka grupa cyberprzestępców z Rosji zdołała zgromadzić pokaźnych rozmiarów bazę loginów i haseł dzięki atakom poprzez SQL. Jak pokaźną? Podobno jest to 1,2 miliarda rekordów, które pochodzą z około 420 tysięcy stron internetowych.

Ze względu na porozumienie, firma Hold Security nie może podać nazwy cyberprzestępczej grupy, ani nawet listy dotkniętych wyciekiem stron. Wszystko co zostało ujawnione to liczby oraz fakt, że ekipa pochodzi z południowo-centralnej Rosji. Podobno jednak atakowana jest bardzo szeroka grupa stron – począwszy od firm z listy Fortune 500, a skończywszy na malutkich serwisach tematycznych.

Anonimowa grupa liczy ponoć mniej niż 12 osób. Pomimo posiadania tak ogromnej bazy, niewiele zostało podobno sprzedane na czarnym rynku. Ekipa koncentruje się bowiem raczej na spamowaniu poprzez portale społecznościowe na zlecenie. 

Skala jest zatem naprawdę ogromna. Firma Hold Security ma nadzieję, że dzięki ujawnieniu informacji poczynione zostaną kroki w kierunku zmian w systemach zabezpieczających strony internetowe. 

Źródło: TechSpot

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Niedlugo strach będzie lodówkę otworzyć bo jeszcze Rusek wyskoczy .
  A nie przepraszam...separatysta wyzwoliciel. Bo tak teraz się przyjęło ich nazywać
  26
 • avatar
  "dzięki ujawnieniu informacji poczynione zostaną kroki w kierunku zmian w systemach zabezpieczających strony internetowe." aktualne zabezpieczenia są lata lata lata do tyłu z tymi co powinno być. Oczywiście właściciele niektórych stron nie mają w dupie swoich użytkowników i starają się być na czasie ale niestety to mniejszość.
 • avatar
  A co, jeśli IE jest rozwiązaniem, którego nikt nie używa? Nikt też nie sprawdzi...
 • avatar
  posiadanie czegokolwiek podłączonego do netu co jest bardziej zaawansowane niż kalkulator zaczyna być po prostu głupotą i proszeniem się o kłopoty, a korzystanie z czegokolwiek podobnego do skajpa i fb świadczy o poważnym wrodzonym niedorozwoju układu nerwowego
  -3
 • avatar
  Jebać ruskie ścierwo! Jedyne co potrafią to tylko kraść i mącić.
 • avatar
  ruscy zaczeli wojne
 • avatar
  1,2 miliarda kont redtube