Szczoteczki elektryczne

Nowa era inteligentnych szczoteczek do zębów

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 1 min.

Szczoteczki do zębów nie zmieniły swojej roli, ale są w stanie znacznie lepiej się w niej wykazywać. Wkrótce będzie jeszcze lepiej, bo nadciąga nowa era tych urządzeń.

Coraz częściej elektryczne szczoteczki do zębów są określane mianem „smart”. Tak zwane inteligentne funkcje pomagają nam jeszcze efektywniej i dokładniej czyścić jamę ustną, aby poprawić jej zdrowie. Problem w tym, że najczęściej szczoteczka może i jest oczujnikowana, ale żeby jakkolwiek to wykorzystać, trzeba wziąć do ręki smartfona i uruchomić aplikację podczas szczotkowania, a to nieszczególnie wygodne rozwiązanie. 

Inteligentna szczoteczka nowej generacji

Dlatego producenci tacy jak Oclean starają się pójść o krok dalej i dają użytkownikom dwie możliwości: korzystania z aplikacji (która będzie na tyle intuicyjna i prosta w obsłudze, by nie pomagać, a nie utrudniać) albo używania samej szczoteczki. W nowej serii Xpro informacje o pominiętych fragmentach uzębienia (to funkcja Blind Spot Monitoring / Blindzone Reminder) pojawiają się nie na smartfonie, lecz na zintegrowanym wyświetlaczu LCD. Jest więc prościej i wygodniej. 

Oclean Blind spot

W nowych szczoteczkach Oclean Xpro uproszczono również dobór właściwego programu szczotkowania zębów. Nie trzeba kupować odpowiedniej główki czy wybierać spośród dwóch-trzech dostępnych trybów. Zamiast tego urządzenia zbierają i analizują informacje na temat nawyków użytkownika i warunków jego jamy ustnej, aby dobrać najlepszy program z ponad 20 różnych opcji. 

Oclean Xpro Elite – szczoteczka „superinteligentna” 

Jedno i drugie nie byłoby możliwe, gdyby szczoteczka nie miała wydajnych podzespołów i rozwiniętego systemu operacyjnego. I tak dochodzimy do najważniejszej informacji: pod koniec marca spodziewamy się rynkowego debiutu „superinteligentnej” (jak zapowiada producent) szczoteczki Oclean Xpro Elite z najnowszą wersją autorskiego oprogramowania OS. Będzie ona dostępna w sklepach Aliexpress, Amazon i eBay. 

Oclean Xpro Elite

W przypadku Ocelan Xpro Elite mówi się między innymi o dokładnej analizie i automatycznej optymalizacji „doznań” podczas mycia zębów. Równocześnie model ma być bardzo cichy i obsługiwać bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi znanym ze smartfonów. 

Artykuł powstał we współpracy z Oclean. 

Czytaj dalej o małych AGD: 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yesusik
  4
  Niby takie inteligentne a brakuje tutaj ewidentnie automatycznego trybu Start-Stop, który by wykonywałby się przy wykryciu odpowiedniego nacisku i jego braku... bo skoro mamy zerkać na szczoteczkę w trakcie jej użytkowania, to wystarczy "zapomnieć" nacisnąć przycisk przy wyciąganiu szczoteczki z buzi i mamy całe lustro "opaćkane" pastą :)
  • avatar
   OpusDei
   2
   Inteligencja to jest to co mnie najbardziej frapuje w tej miotełce do zębów. Widzę, że ledy ARGB są ...gamingowa znaczy się musi być.
   • avatar
    dariuszd1
    1
    inteligentne, tylko wciąż wolniejsze od wieloletnich już dostępnych szczoteczek na rynku. Kiedy w końcu jakaś na prawdę nowa i przełomowa technologia w myciu zębów poza kolorowymi wyświetlaczami LED i błyskającymi diodami???
    Kompletnie tego nie kupuję, ale z chęcią kupię szczoteczkę drgającą np. z częstotliwością ultradźwięku.
    Oczywiście szumna zapowiedź sponsorowana ale podstawowej informacji o ilości drgań niestety zabrakło..
    • avatar
     Dariosex
     1
     Ja tego nie potrzebuje. I tak zbyt duzo zebow mi jusz nie zostalo!
     • avatar
      fonzie
      1
      A pójdzie na niej Crysis???