SSD

Nowe dyski SSD OCZ Vertex 5 będą konkurować z modelami Samsung 840 i 840 Pro

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
42 komentarze Dyskutuj z nami

Seria OCZ Overtex 5 połączy udany kontroler Indilinx Barefoot 3 z 20-nanometrowymi kośćmi pamięci MCL NAND.

OCz Vertex 5 dysk SSD grafika

Rok temu OCZ wprowadził na rynek dyski SSD z serii Vertex 4, które spotkały się z całkiem pochlebnymi opiniami redakcji komputerowych. Producent ma więc w planach ich następców.

W skład serii Vertex 5 wejdą modele o pojemności 128, 256 i 512 GB. Wszystkie z nich zostaną wyposażone w kontroler Indilinx Barefoot 3 (prawdopodobnie ten sam, co w równie udanych modelach Vector) oraz 20-nanometrowe kości pamięci MLC NAND. W efekcie możliwe będzie osiągnięcie transferów na poziomie około 500 MB/s dla zapisu danych i 550 MB/s dla ich odczytu.

Nośniki powinny zadebiutować pod koniec maja tego roku, ale ich ceny jeszcze nie są znane. Wiadomo jednak, że producent będzie chciał pod tym względem konkurować z modelami Samsung 840 i 840 Pro.

OCz Vertex 5 dysk SSD płytka drukowana zdjęcie

Źródło: Nordic Hardware

Komentarze

42
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  nie wiem o co wam chodzi z tymi dyskami ja mam vertexa 4 128gb śmiga aż miło nie mam porównania z innymi w prawdzie ale na moim mam system od ok pół roku-0 problemu a do przechowywania danych to się używa większych tańszych dysków hdd ...
 • avatar
  Wczoraj widzialem akurat Agility4 (ktorego premiere jakos pominieto w Polsce) na Ebay-u, model 256GB za 110 funtow... taka cena wgniatala akurat Samsunga :)
 • avatar
  Mam Pierwsza rewizje Vertex 2 jeszcze 50 GB smiga do dziś bez najmniejszych problemów. Kupiony zaraz jak tylko wyszły chyba z 850 dałem i nigdy nie żałowałem. "Nie tak dawno temu" kupiłem Vertex 4 i różnic w co dziennym użytkowaniu nie ma. Na 50 system ma ze 2 lata w sumie od początku zakupu wolnego miejsca zostało już tylko z 5 gb. Nigdy nie przycinał, nigdy nie straciłem danych. Upgrady robiłem jak mi się nudziło i czasami jeszcze grzebałem w kompie. Rada dla posiadaczy SATA2 na płycie i marzy im się SATA3 na kontrolerze. Nic takiego nie występuje co by można było porównać z normalnym SATA3, które są już na płycie. Kupisz kontroler wydasz pieniądze-nadenerwujesz się później go wyciągniesz, sprzedasz albo położysz na półkę. Pozdrawiam
 • avatar
  A problem utraty danych OCZ już rozwiązało?
 • avatar
  http://forum.benchmark.pl/topic/62002-dlaczego-nie-warto-kupowac-dyskow-ocz/

  Tyle w tym temacie.
 • avatar
  Nigdy więcej nie kupie dysku ssd od OCZ. Ta firma nic nie potrafi porządnie zrobić, zasilacze i dyski tej firmy są raczej przeciętnej klasy do średniej półki to im jeszcze trochę brakuje o najwyższej nie wspomnę.
  -2
 • avatar
  jak seria 4 gniecie 840 pro :)
  -5
 • avatar
  Ale to jest na kościach 64Gbit, czy 128Gbit?
 • avatar
  chciałem kupić.. w październiku zezsłego oku kosztowały 380-390 zł za 128gb.. teraz ceny są ponad 450 niestety.. mogłyby trochę spaść... może jak wejdzie vertex5.. ;)
 • avatar
  Szkoda że nie jest podane ile operacji odczytu i zapisu wykonują. To jest najistotniejszy parametr.
 • avatar
  mam vertex 3 max iops
  i byl to najlepszy wybor na ssd
 • avatar
  Mi padł po miesiącu użytkowania OCZ vector , to był mój pierwszy dysk ssd. :(
 • avatar
  Jak zachowa się rynek dysków SSD w najbliższym czasie i w przyszłości po zapowiedzi wejścia i wprowadzeniu do sprzedaży SSD OCZ Vertex 5?

  Ceny spadną czy pozostaną na takim samym poziomie?

  Czy zapowiadane są jakieś nowe konstrukcje SSD?