Smartfony

OnePlus 5 vs Galaxy S8 - porównanie szybkości ładowania

przeczytasz w 1 min.

Bateria w OnePlus 5 zapewniać ma lepsze osiągi niż ta w Galaxy S8. Producent zapewnia, że dodatkowo liczyć można na efektywniejsze ładowanie.

Pogromca flagowców. Tak określane były kolejne smartfony z logo OnePlus i nie inaczej jest z najnowszym OnePlus 5. A skoro tak to model ten dominować powinien nad rywalami i wygląda na to, że producent będzie chciał potwierdzić, że tak właśnie wygląda rzeczywistość.

Na początek wziął na tapetę Galaxy S8 i kwestię dla wielu użytkowników bardzo istotną, a mianowicie baterię. Już podczas prezentacji padały zapewnienia, że OnePlus 5 zapewniać będzie zauważalnie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Teraz producent zapewnia, że ma jeszcze jednego asa w rękawie - Dash Charge.

To znana już wcześniej technologia szybkiego ładowania mająca obchodzić się ze smartfonem łagodniej niż konkurencyjne rozwiązania. Przede wszystkim mniej go nagrzewać i tym samym nie spowalniać procesu przekazywania energii. Poniższe materiały pokazują, jak wygląda szybkość ładowania baterii w OnePlus 5 (3300 mAh) i Galaxy S8 (3000 mAh).


 

 

Skoro materiały przygotował OnePlus, łatwo było domyślić się, że lepiej wypadnie w nich OnePlus 5. Nie podejrzewamy producenta o manipulacje, niemniej OnePlus 5 jedzie do nas na testy i dokładnie przyjrzymy się w ich trakcie także baterii. Wtedy powiemy, a właściwie napiszemy, na ten temat nieco więcej.

Źródło: OnePlus

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  3
  Biorąc pod uwagę że oszukują w banchmarkach to patrzyłbym na wszystkie ich zapewnienia z jednym okiem przymkniętym.
  • avatar
   2
   Testujemy już OnePlus 5.
   Pierwsza godzina ładowania: 93% zapełnienia akumulatora.
   Całkowity czas około 70 minut. Całkiem nieźle. :)
   • avatar
    misiek12_sdz
    0
    Dash charge przydaje się szczególnie podczas korzystania z telefonu. Podczas gdy QC nagrzewa go wtedy i musi ograniczyć prąd, dash ma elektronikę w ładowarce i telefon jest na tyle chłodny że nadal może się szybko ładować. Leżąc wygaszony S8 i reszta ładują się wystarczająco szybko.