Przeglądarki WWW

Opera 38 już jest - przeglądarka na laptopy

przeczytasz w 1 min.

Z przeglądarką Opera 38 nie musisz martwić się o nagłe wyczerpanie się akumulatora w twoim laptopie - to zasługa trybu oszczędzania energii.

Opera 38 jest już dostępna do pobrania. Niemal miesiąc po pierwszej zapowiedzi, w stabilnym wydaniu przeglądarki pojawił się tryb oszczędzania energii, który może wydłużyć czas pracy na laptopa nawet o 50 procent.

Firma Opera Software udostępniła przeglądarkę Opera 38. Najważniejszą nowością jest tryb oszczędzania energii. Po jego aktywowaniu między innymi dekodowanie treści wideo jest przenoszone na sprzęt, nieoglądane filmy są wstrzymywane, a nieużywane wtyczki – wyłączane.

Wszystkie zabiegi mają na celu wydłużenie czasu pracy na akumulatorze. Wewnętrzne testy wykazały, że zyskać można nawet 3 godziny, a więc bez wątpienia jest to nie lada gratka dla posiadaczy laptopów, którzy często zabierają je ze sobą.

Co jeszcze pojawiło się w przeglądarce Norwegów, Chińczyków i Wrocławian? Między innymi: dodawanie własnych list blokowania reklam, ulepszone strony szybkiego wybierania, przycisk rozszerzeń na stronie startowej oraz możliwość dodania własnego zdjęcia jako motywu.

Pobierz Opera 37 na Windows
Opera 38
na Windows
Pobierz Opera 37 na Mac OS X
Opera 38
na Mac OS X
Pobierz Opera 37 na Linux (RPM)
Opera 38
na Linux (RPM)
Pobierz Opera 37 na Linux (deb)
Opera 38
na Linux (deb)

Źródło: Opera Software, Engadget

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fourth Illusion
  2
  Na chwile obecna i tak nic nie przebija VPN w operze :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Lepszy jest Firefox z numerem 47, który jest od wczoraj!