Gry

Outlast 2 - dziś premiera gry, przyglądamy się ocenom

przeczytasz w 2 min.

Pierwsze oceny gry Outlast 2 wskazują jasno, że nie jest to gra dla każdego. Ale jeśli lubicie się bać i macie ochotę na ciekawą opowieść, to warto.

Dziś 25 kwietnia – dzień premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku: Outlast 2. Czy tytuł ten spełnia pokładane w nim nadzieje? Okazuje się, że i tak, i nie.

Na wstępie przypomnijmy, że Outlast 2 to pierwszoosobowy horror, w którym naszym podstawowym celem jest przetrwanie. Nie będzie łatwo, bo przeciwnicy są groźnymi fanatykami, a jedyną naszą bronią jest kamera z noktowizorem, dzięki której możemy nie dopuścić do spotkania z nimi. Na naszą niekorzyść dodatkowo wpływa wada wzroku protagonisty, na korzyść zaś – całkiem niezła sprawność fizyczna.

Jak to wyszło w praktyce? Całkiem nieźle, choć zabrakło nieco do doskonałości. Średnia ocen wynosi 7,7/10, ale rozstrzał jest dość spory, bo zaczyna się od 4/10, a kończy na 9/10. 

Serwis Let’s Play Video Games, który dał tę najniższą notę, napisał: „Outlast 2 to sztampowy, stereotypowy horror, w dodatku słabo zaprojektowany. Wszystko to widzieliśmy już wcześniej w grach ze znacznie mniejszym budżetem”. GamesRadar+ (5/10) opisuje z kolei ten tytuł jako „noktowizyjną podróż do frustracji”.

W podobnym tonie, choć nieco pozytywniej ocenia grę Twinfinite (6/10), zwracając również uwagę na brak jakichkolwiek świeżości, ale doceniając zarazem bardzo dobrą opowieść, która powinna przypaść do gustu szczególnie tym, którzy pokochali jedynkę. Oto jak się ona rozpoczyna:

Następnie mamy sporo „siódemek”, między innymi od We Got This Covered, GameSpot i PC Invasion. Serwisy te zgodnie przyznają, że Outlast 2 to kawał dobrego horroru, który potrafi wystraszyć i zaintrygować. Pół punktu więcej dał Polygon, dla którego tytuł ten jest na tyle intensywny, że może wręcz namieszać w psychice.

Destructoid przyznał grze „ósemkę”, pisząc, że „Outlast 2 to horror, który sprawi, że będziesz chciał wziąć prysznic, nawet jeśli dopiero go brałeś”. Z podobną opinią spotykamy się w recenzji Game Informer (7,8/10), zwracającej jednak uwagę na niezbyt satysfakcjonujące zakończenie. 

IGN (8,3/10), PC Gamer (8,5/10) i God is a Geek (8,5/10) doceniają progres, jakiego dokonali twórcy względem bardzo udanej jedynki, z zachowaniem najlepszych jej elementów. – „Pierwszy Outlast potrafił doskonale wystraszyć gracza na śmierć, ale ten robi to 10 razy lepiej”, czytamy w recenzji tego ostatniego serwisu.

„To survival horror w każdym detalu. Jesteś bezbronnym człowiekiem pogrążonym w przerażającym przeświadczeniu, że ktoś poluje na twoje życie. Warto było czekać, bo Outlast 2 trafia na listę gier, w które miłośnik horrorów powinien zagrać” – podsumowuje serwis PlayStation LifeStyle, który przyznał grze 9/10.

Gra Outlast 2 jest dostępna na PlayStation 4, Xbox One i PC. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, sprawdźcie wymagania sprzętowe

Źródło: Metacritic

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jozek23
  1
  Aż strach się bać .
  • avatar
   vide cui fidas
   1
   Tylko pieluchę przyszykuj;) Ja dzisiaj w nocy ogrywam:)
   • avatar
    Chong-li
    1
    Kupiłem zabieram się za granie.
    • avatar
     kubas246
     -1
     Dziś też premiera Sniper Ghost Warrior 3, ale widzę benchmark mimo klepania o nim newsów przed premierą teraz o grze zapomniał. Czy raczej właściwie nie chce wspominać, bo wyszedł kolejny crap. Kurde kto by się spodziewał, że studio znane z crapów wypuści crapa będącego trzecią grą w serii będącej crapami. ;)
     • avatar
      vide cui fidas
      0
      Kubas bo pewnie tak jest...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Wersja od Jack-a Sparow już też jest.
       • avatar
        tasioros
        0
        To jest gra typu "chętnie popatrzę jak ktoś gra, ale sam nie ruszę". Za miękki się z wiekiem robię.