Ciekawostki

OXYFax: przesyłanie faksów jak e-maili

przeczytasz w 1 min.

Szybsze i łatwiejsze faksowanie

Firma OXYCOM uruchomiła nową usługę OXYFax. Powstała ona z myślą o użytkownikach, którzy na co dzień korzystają z faksu, ale chcieliby sobie tę czynność ułatwić – wszystko odbywa się bowiem jak przy korespondencji e-mailowej.

Jak dokładnie to działa? Użytkownik przygotowuje plik w formacie PDF i przesyła go na adres [email protected] (w polu 'temat' wpisując numer odbiorcy). Wówczas faks wysyłany jest na podany numer – wszystko w pełni automatycznie. Odbieranie natomiast odbywa się poprzez pocztę elektroniczną – faks przesyłany jest na adres podany przez użytkownika.

OXYCOM chmura

Producent wśród dodatkowych zalet swojej nowej usługi podaje między innymi możliwość wysłania jednej wiadomości do większej liczby odbiorców, a także automatyczne ponawianie wiadomości, gdy wykryte zostały błędy transmisji.

Dla kogo przeznaczona jest ta usługa? Przede wszystkim dla firm i instytucji, które muszą korzystać z faksu, lecz nie chcą kupować dedykowanego urządzenia i zaprzątać sobie głowy materiałami eksploatacyjnymi. Z OXYFaxu skorzystać mogą również użytkownicy, którzy z tego typu usług korzystają na tyle rzadko, że zakup sprzętu mija się po prostu z celem.

Usługa OXYFax dostępna jest w czterech wariantach abonamentowych. Użytkownik może bowiem skorzystać z niej jako dodatkowej funkcjonalności telefonii OXYTel, jak i zupełnie osobno (Solo). Może także postawić jedynie na odbieranie, lub na obie funkcjonalności.

Cennik (miesięczny abonament):

 • OXYFax (odbieranie i wysyłanie) - 9,84 zł
 • OXYFax (odbieranie) - 5,90 zł
 • OXYFax Solo (odbieranie i wysyłanie) - 11,56 zł
 • OXYFax Solo (odbieranie) - 6,94 zł
   

Więcej o chmurze:

Źródło: OXYCOM

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Maciej Lewczuk
  0
  Niedawno musiałem wysłać fax do operatora, skan dowodu wpłaty... ile ja się nachodziłem by znaleźć kogoś z fizycznym faxem... masakra...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   w netii jest usługę faxserwer i można wysyłać i odbierać fax na maila, obsługuje formaty pdf, doc, docx i inne. Warunki to trzeba miec u nich tel. a opłata to 5 zł