Gry

Policja w Cyberpunk 2077 przestanie irytować - patch 1.2 w szczegółach

przeczytasz w 2 min.

Na patch 1.2 do Cyberpunk 2077 wciąż czekamy, ale twórcy zdecydowali się ujawnić nieco dodatkowych informacji na jego temat. Wydaje się, że wielu graczy będzie z tych zapowiedzi zadowolonych.

Patch 1.2 zmieni działania policji w Cyberpunk 2077

Niektórzy jednym tchem wymieniają wiele atutów Cyberpunk 2077, ale są i tacy gracze, którzy dla równowagi mogą wskazać na mankamenty tej gry. Twórcy cały czas starają się je wyeliminować, kolejne poprawi wprowadzi patch 1.2. Do tej pory mówiono jedynie tyle, że będzie to największa ze wszystkich aktualizacji i przyniesie wiele zmian. Dopiero teraz odkryto część kart.

Wygląda na to, że jedną z kluczowych poprawek będzie ta dotycząca działania NCPD. Przedstawiciele tej umundurowanej formacji nie będą już pojawiać się znikąd, po zgłoszeniu przestępstwa minie przynajmniej chwila zanim znajdą się na miejscu zdarzenia. Wprowadzone zostaną też drony monitorujące ulice, co z racji takiego a nie innego świata gry wydaje się bardzo trafionym pomysłem.

„To ważny krok na drodze do naprawienia zachowań policji w naszej grze. Zmiany powinny pomóc z problemem NPC-ów pojawiających się za plecami postaci i stworzą wrażenie, że policja potrzebuje trochę czasu, by dotrzeć na miejsce zdarzenia, kiedy ktoś zgłosi przestępstwo. Dodaliśmy również drona rozpoznawczego, by gracze mieli poczucie, że policja obserwuje i analizuje sytuację na bieżąco”. - Patryk, Lead Gameplay Designer & Łukasz, Lead Technical Designer, CD PROJEKT RED

Poprawy doczekają się też kwestie motoryzacyjne

Ujawniono również, że trwają prace nad poprawą modelu kierowania pojazdami. Wprowadzony zostanie także Rock&Roll, czyli nowy podsystem pojazdów. Dzięki niemu można obrócić lub rozkołysać pojazd i odzyskać przyczepność, np. po wylądowaniu na jakiejś przeszkodzie.

„Analizując opinie dotyczące naszego modelu kierowania pojazdami, zauważyliśmy, że gracze mieli najwięcej problemów z szybkością sterowania. Większość zastrzeżeń pochodziła od graczy korzystających z klawiatury na PC oraz graczy, których platformy miały problemy z płynnością, i skupiały się na tym, jak trudno utrzymać samochody w torze jazdy. W menu opcji dodaliśmy teraz suwak czułości sterowania. Umożliwia on spowolnienie szybkości sterowania wszystkimi pojazdami i z użyciem wszystkich urządzeń wejściowych, bez wpływania na maksymalny kąt skrętu.” - Séamus, Senior Vehicle Programmer, CD PROJEKT RED

Kiedy pojawi się patch 1.2?

Ostatnia ze wzmianek to jeszcze inna kwestia. Dodana zostanie opcja pozwalająca wyłączyć aktywowanie uniku przy podwójnym naciśnięciu klawisza ruchu. Przypadkowe wykonanie takiego działania u wielu graczy przekładało się na przykre konsekwencje.

Twórcy opowiedzieli o powyższych zmianach w dość nietypowy sposób, podając coś na kształt programu telewizyjnego, który został zatytułowany „Co nowego w Night City”. Wyraźnie zasugerowano, że był to pierwszy odcinek i mają pojawić się kolejne.

Tym samym mamy jasny sygnał, że samo wydanie aktualizacji nie nastąpi w najbliższej przyszłości. Nie jest to wielką niespodzianką, ponieważ w zeszłym miesiącu zapowiedziano, iż pojawi się z opóźnieniem. Winowajcą ma być niedawny cyberatak na infrastrukturę IT polskiego studia, a właściwie jego konsekwencje.

Źródło: Cyberpunk 2077

Warto zobaczyć również:

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deseczka
  14
  to już tylko 139zł? kurczę to przy moim założeniu kupna po wakacjach, to prawie całkiem darmo będzie
  no chyba, że nadal nie wyjdą do tego czasu wszystkie główne poprawki, to poczekam dłużej
  • avatar
   piccardo
   7
   Zagrałem w tę grę, muszę przyznać że ich poziom nadal odbiega od norm AAA i to pomimo chwalenia się nadwyżkami $ po raz kolejny, co jednocześnie wskazuje że miast zatrudniać odpowiednich ludzi wolą wydawać w marketing. Ogólnie to się zastanawiam, czy to wina ich silnika, ich nieudolności czy w czym leży problem? Nie chodzi mi tu o kiepską optymalizację, bugi itp. po prostu gra wygląda jak jakaś alfa, wielu rzeczy z fizyki, poprawności działania wielu rzeczy i innych otaczających nas rzeczy a które wpływają na imersję po prostu nie ma, nie działają albo są co najmniej żenujące, nie rozumiem hype na ten tytuł to raczej fiasko, wiesiek 3 też przed premierą prezentował się i zapowiadał się na grę klasę wyżej, chociaż sam w sobie nie jest zły po tych latach i dodatkach.
   • avatar
    Sanctrum
    3
    I to ma być ten "większy" patch? Jak zwykle dział marketingu CDPR to jacyś walnięci na głowę kosmici mający klientów za debili...

    Ludzie czekają na nowy system policji z lepszym AI z pościgami itd..., a Ci kretyni z hukiem ogłaszają, że od teraz policja nie będzie pojawiać się hurtowo za plecami tylko pojedynczo 50m dalej.

    Pozostałe poprawki to też jakieś popierdułki. 10 minut pracy dewelopera (w tym "wielkim" patchu) i 8 dni pracy marketingu aby tą kupę sprzedać.
    • avatar
     bankaigoku
     1
     Niektórzy pytają, to tylko tyle?
     A ja na to, no tak, bo już pewnie większość zespołu pracuje nad jakimś nowym tytułem.

     Danego smrodu po szambie, które się narobiło, nie da się już tak wywietrzyć, więc przyjęcie nowej strategii byłoby nie dziwne.
     • avatar
      sajmonek
      1
      Ten co miał zarobić na akcjach to zarobił. Teraz to jest taka niby otoczka że coś łatają. Pytanie, jak można szrota załatać.
      • avatar
       Marucins
       1
       Żenada. Patrz 0day wyszedł po 3 miesiącach.
       • avatar
        ElFi_
        1
        Nie wiem czemu za pierwszym razem przeczytałem o irytujących politykach:)
        • avatar
         Mar3k
         1
         Kolejny wielki patch rozdmuchany jakie to zmiany wniesie ale o najważniejszym czyli aspektem technicznym na konsolach cicho. CRPR mają utalentowanych ludzi od PR tylko teraz na tym tracą. Żenada, bo sama fabuła świetna tylko co z tego jak wszystko psuje działanie gry!
         • avatar
          Coperfield
          1
          Jak można było wypuścić taki bubel...
          • avatar
           mr_rzeznik
           1
           Taki potencjał zmarnowany :/ Przecież ten świat aż się prosi o prawdziwą policję, pościgi i ogólnie "życie" oraz dużo treści. Moim zdaniem CP2077 to jedna z najlepszych (zaraz po W3) gier (mimo problemów). Fabuła super, immersja też super, aż chce się wracać - tylko do czego? Świat po ukończeniu gry pusty, policja ułomna... brakuje w tym mieście życia. Zaprojektowali wspaniałe, wielopoziomowe miasto, które aż się prosi o pompowanie treści i rozbudowanie mechanik. Ja osobiście mam nadzieję że poprawią największe bolączki, a w przyszłości zrobią coś a'la GTA Online i będą miasto pompować treścią. Gra wyszła co najmniej o rok za wcześnie :/
           • avatar
            Shifted92
            0
            o, ktoś jeszcze pamięta ten tytuł :D?
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             "Wygląda na to, że jedną z kluczowych poprawek będzie ta dotycząca działania NCPD". Ciekawe, ja przeszedłem grę i ani razu nie spotkałem policjanta.
             • avatar
              rafalcl
              -7
              Przepraszam, gdzie są te szczegóły dotyczące patcha 1.2? To, że przepisany jest tu komunikat z cyberpunk.net i dodane kilka akapitów mówiących ogólnie nic, to trochę mało. Równie dobrze można było się ograniczyć do wrzucenia linka do oryginalnej wiadomości.
              • avatar
               hovzi
               0
               No w końcu, ale czemu taki błąd był w ogóle dopuszczony w dniu premiery? XD