Procesory

Phenom II 3.2 GHz i dwa nowe dwurdzeniowce już wkrótce

przeczytasz w 1 min.

Z wcześniejszych zapowiedzi AMD wynikało, że przez jakiś czas najszybszym procesorem z serii Phenom II X4 będzie model 940 o taktowaniu 3.1 GHz. Teraz jednak okazuje się, że „zieloni” przygotowują coś jeszcze szybszego – Phenoma II X4 955 z zegarem 3.2 GHz. Chip będzie wyprodukowany w technologii 45 nm, ma zawierać 8 MB pamięci L2 i wsparcie dla pamięci DDR2 i DDR3. Przeznaczony jest dla platformy AM3, a jego zużycie energii (TDP) nie ma przekroczyć 125W.

AMD planuje również premierę dwóch procesorów dwurdzeniowych. Będą to: Phenom II X2 545 oraz 550, taktowane zegarem odpowiednio 3.0 i 3.1 GHz. Oba mają zawierać 6 MB pamięci L2, czyli aż trzykrotnie więcej, niż Athlon X2 7750. Będą też obsługiwały zarówno pamięci DDR2, jak i DDR3. Ich TDP ma wynosić 85W

Nowy Phenom X4 powinien pojawić się na rynku jeszcze w kwietniu, natomiast dwa dwurdzeniowce – miesiąc później. Ceny procesorów nie zostały jeszcze ustalone.

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Pozwole sobie zapytać od kiedy to Phenom II model 940 ma 3.1GHz?Model następny po nim o którym mowa w news'ie miał nosić oznaczenie 950, które teraz zmienione zostanie na 955 z powodu wyższego o 100MHz taktowania. Co zaś sie tyczy rozmiarów pamieci cache, to 8MB będzie wynosić ale L2 + L3 jak to ma miejsce teraz, a nie samego L2, aż 8MB.
  Widać tłumaczenie arta z techconnect'a autorowi coś nie wyszło najlepiej;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   TDP dość wysokie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak na 4 rdzeniowy procesor z częstotliwością 3.2GHz TDP niskie.
    • avatar
     Andrzej Michalski
     0
     Wychodzi na to, że trzeba będzie się wkrótce pozbyć PII 940, na rzecz 955
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ja się niczego nie pozbywam :) Narazie nic mi to nie da, bo wydajność też nie wzrośnie, a wątpię abym wykręcił go bardziej niż mojego 920 :P Phenoma pod AM3 kupię tylko wtedy gdy zmienię płytę główną na AM3 :)
      • avatar
       suntzu
       0
       Zmieniłem zdanie o tych procesorach AMD, wzasadzie to nie hit ale kit... Pamiętajcie że to ostatnii procesor z tej serii jedyne co otrzymmay to wyższe zegary. Na serwerach jest odwrotanie bo tam pojawią się 6 rdzeniowe procesor jeszcze w tym roku, ale AMD podobnie jak Intel nie da do desktopu procesorów na wiecej niż 4 rdzenie w ciągu najbliższych 2 lat... Mam wrażenie, że ta cała seria PII to x4 z zablokowanymi rdzeniami/cachem , bądź 955 dodanym, kojaży mi się to z restauracją i kotletami.

       Probelem nie polega na tym, że to złe procesory, ale intel ma i7, a przy AMD będziemy mieli phenomoy II przez najbliższe dwa lata czyli coś co intel nazywa core quad i jest już od paru lat i odchodzi do lamusa na rzecz i7 i5.


       wg. mnie to moment w któym intel i amd się zrównało i na dzień dzisiejszy obie platformy mają podobną opłacalność/ jakość wydaje się po stronie AMD bo mają lepsze chipsety, a procesory maja niezłe TDP... Problem w tym, że za rok będą te same procesory może z wyższymi zegarami, a intel będzie miał i5.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Tylko 0,1ghz różnicy.