• benchmark.pl
 • Gry
 • Phonopolis - twórcy Machinarium powracają z nowym projektem
Gry

Phonopolis - twórcy Machinarium powracają z nowym projektem

przeczytasz w 1 min.

Phonopolis to gra o równie pięknej oprawie co poprzednie dzieła Amanita Design, a zarazem pod wieloma względami zupełnie do nich niepodobna.

Phonopolis – nowa przygodówka królów klimatu

Phonopolis to najnowsza gra czeskiego studia Amanita Design – twórców takich produkcji jak Machinarium, Samorost, Botanicula czy Creaks. Co to oznacza? Ano przede wszystkim to, że o przepiękną oprawę wizualną i niezwykły klimat można być absolutnie spokojnym. 

Tym razem jednak Czesi próbują czegoś innego. Choć całość wciąż będzie ręcznie rysowana, to grafika będzie nie dwu-, a trójwymiarowa. Wykorzystana zostanie również technika animacji poklatkowej w prędkości 12 klatek na sekundę. Jak to wygląda? Zwiastun przynosi odpowiedź… 

Zobacz zwiastun Phonopolis – nowej gry twórców Machinarium: 

Phonopolis? A co to jest w ogóle?

Phonopolis to prawdopodobnie najambitniejszy projekt w historii Amanita Design. Nie tylko ze względu na grafikę, ale też fabułę. Producent chce przedstawić realistyczną opowieść o indywidualizmie, manipulacji społecznej i dyktaturze, choć nie zabraknie przy tym elementów humorystycznych. 

Phonopolis art

Pod względem rozgrywki natomiast będzie to najpewniej tytuł zbliżony do Machinarium i innym dzieł Czechów. Krótko mówiąc: przygodówka typu point-and-click wypełniona zagadkami logicznymi. 

Kiedy premiera Phonopolis?

Jeśli podoba ci się to, co widzisz i słyszysz, to niestety muszę cię zmartwić. Nie ma szans na premierę Phonopolis w tym roku. Żadnej – choćby przybliżonej – daty debiutu również nie poznaliśmy. 

Źródło: Polygon, Rock Paper Shotgun

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NiemenCrystal
  1
  Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam

  niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)