Konsole do gier

Pionowo czy poziomo? Jak stawiać PlayStation 5?

przeczytasz w 1 min.

Sposób ustawienia PlayStation 5 będzie miał znaczenie, ale tylko w kwestiach wizualnych. Przedstawiciele Sony rozwiewają wątpliwości, które niektórym graczom cały czas towarzyszyły.

Ustawienie PlayStation 5 a efektywność układu chłodzenia

Już w momencie prezentacji konsoli PlayStation 5 stało się jasne, że właściciele będą mogli ustawiać ją nie tylko pionowo, ale również poziomo. Dało się zauważyć, że na materiałach promocyjnych producent preferuje ten pierwszy wariant i być może to podziałało na podświadomość.

Pytania związane z efektywnością układu chłodzenia dotarły również do producenta, wreszcie zdecydowano się na nie zareagować. Jak wyjaśnił Yasuhiro Ootori, wiceprezes działu projektowania mechanicznego w Sony Interactive Entertainment, poziome ustawienie PlayStation 5 nie będzie miało negatywnego wpływu na pracę konsoli i odprowadzanie z niej ciepła.

„To jest często zadawane pytanie. Z punktu widzenia projektanta nie ma różnicy w wydajności układu chłodzenia pomiędzy ustawieniem pionowym i poziomym. Myślę, że niektórzy doszukują się wyższej efektywności rozpraszania ciepła w pionie ze względu na efekt komina. W aktywnym układzie chłodzenia z wentylatorem efekt komina jest jednak na poziomie błędu pomiarowego. Działa zgodnie ze specyfikacją zarówno przy montażu poziomym, jak i pionowym. Osobiście podoba mi się pionowe ustawienie, w którym góra i dół logo PS są dobrze widoczne.”

PlayStation 5 postawimy dowolnie, za niespełna miesiąc

Wbrew pozorom dla wielu graczy może być to istotne. Z prostej przyczyny, PlayStation 5 to duży sprzęt, przynajmniej jeśli porównamy go do konkurencji. Dowolność ustawienia jest w takim przypadkach szczególnie mile widziana.

Wypada jeszcze przypomnieć, że PlayStation 5 zadebiutuje w sklepach 19 listopada. Taki przynajmniej jest plan, ale problemy z dostępnością nie są wykluczone, niektóre sklepy już informują klientów, że dostawy będą opóźnione.

Poza podstawową wersję PlayStation 5 producent przygotował też PlayStation 5 Digital Edition bez napędu optycznego.

Źródło: psu

Warto zobaczyć również:

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Barubar24
  5
  Wiele osób ma konsolę na stoliku/ławie pod telewizorem. Gdyby mieli stawiać ją pionowo ... zapewne wybraliby konsole od M$.
  • avatar
   luk108
   5
   Ależ to jest nieestetyczne. Kiczowate wręcz.
   • avatar
    energysnakePL
    3
    To jest problem... Lepiej zastanówcie się czy będziecie mieli co do gara wrzucić za parę miesięcy, bo to co się dzieje w Polsce nie napawa optymizmem :/
    • avatar
     bols244
     2
     Ja jestem znowu ciekaw kto decyduję się na daną konsole ze względu na wygląd?
     Wydaje mi się, że prędzej ktoś decyduje się albo ze wzgledu na moc, gry lub po prostu sentyment z dzieciństwa.
     Jeżeli chodzi o mnie to wybieram ponownie playstation właśnie ze względu na sentyment, od dzieciaka zaczynając na ps1, wygląd jest mało ważny.
     No chyba, że konsole wybiera żona... :-D
     • avatar
      levusek1992
      2
      Świetny artykuł xdd
      Poziomo czy pionowo?
      PlayStation 5 postawimy dowolnie
      • avatar
       leto1987
       -1
       paskudztwo! zadeptałby butem..
       • avatar
        rancevsky
        -1
        Nie zesrajcie sie od tego PS5
        • avatar
         racedriver
         -3
         Jak stawiać PlayStation 5? najlepiej za śmietnikiem