Konsole do gier

Playstation 2 zyskuje w Europie status otwartej platformy

przeczytasz w 1 min.

Zgodnie z informacją zawartą w artykule, który pojawił się na łamach serwisu  Gamedaily.com, Sony Computer Entertainment Europe zdecydowało się „otworzyć” platformę Playstation 2 dla wszystkich twórców. Innymi słowy  zrezygnowano całkowicie z czasochłonnego procesu przesyłania gier do Sony celem zatwierdzenia ich zawartości.  Zdaniem przedstawiciela koncernu - George’a Bain’a odpowiedzialnego za stosunki z developerami, zabieg ten ma przynieść zarówno twórcom jak i samym użytkownikom konsoli PS2 wymierne korzyści w postaci zwiększonej produkcji  gier niskobudżetowych. I chociaż cała sprawa dotyczy przede wszystkim wyraźnie wskazanych rynków  (Rosja i Indie) warto odnotować fakt, iż najbardziej rozpowszechniona konsola na świecie stała się otwartą platformą.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marcin Sieradzki
  0
  Pysznie! ;D
  • avatar
   bchrubas
   0
   Z opłat licencyjnych też zrezygnowali?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    te 10k za devkity to na nich sony nic nie zrobi bo ile firm ci kupi devkita ? :> po 4-5 sztuk na firmę ? a ile masz firm robiących gry ?

    Software zawsze sie liczy dla producenta konsoli.
    • avatar
     deel77
     0
     Zawsze można tworzyc gry na PC:) Warto dodac, że PS3 nie jest zgodna wstecz z PS2, co za tym idzie, mimo otwarcia rynku będzie się on kurczył wraz ze wzrostem liczby PS3.