Procesory

Pliki: odblokuj rdzenie w procesorach AMD

przeczytasz w 2 min.

MSI wydał aplikację MSI BIOS Code Unlocked Technology APP 1.0.0. Umożliwi ona odblokowanie dodatkowych rdzeni w procesorach AMD.

  Pliki:
  

Aplikacja dostępna jest dla użytkowników nowych płyt MSI z chipsetem AMD z serii 800. Przed uruchomieniem programu pod kontrolą systemu Windows warto zadbać o odświeżenie BIOSu do możliwie jak najnowszej wersji.

MSI BIOS Code Unlocked Technology APP 1.0.0 dostępny jest dla użytkowników systemów z rodziny Windows i pozwala na przeprowadzenie aktywacji dodatkowych rdzeni pod kontrolą tego systemu bez konieczności zaglądania do zawartości BIOSu.
Pobierz:

Rozmiar pliku: 0,5 MB

Źródło: MSI

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Zamiast tak się "bawić" to nie lepiej kupić coś z SB710/750? SATA3 jest przydatny tylko do drogich SSD z wyższej półki a kontrolery USB3 to mają też płyty z chipsetami 7xx.
  • avatar
   hideo
   0
   pamiętajmy tylko że takie rdzenie nie są w 100% sprawne tzn. mogą działać ale mogą również powodować błędy, dla domowego użytkownika to nic wielkiego ale do profesjonalnych/zarobkowych zastosowań nie bardzo się to nadaje, (wiadomość od kolegi pracującego przy sprawdzaniu komputerów/podzespołów w fabryce pecetów w UK)
   do niedowiarków/"h4x0rów" i innych: uzysk procesorów właśnie na tym polega, to co można wyprodukować w 100% sprawne sprzedaje się jako najlepszy model i zarabia się na tym grubą kasę (najtrudniej uzyskać 100% sprawny procesor), to co nie jest w 100% sprawne blokuje się i sprzedaje jako tańszy model
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mam odblokowanego Semprona ponad pół roku, kodowanie audio-wideo, gry, kompresja plików, folding@home.Nie są to wprawdzie profesjonalne aplikacje, ale nie zdarzyło mi się zanotować bluescreena, czy też błędu programu (a procesor jest podkręcony!).

    A ci, którzy potrzebują pełnej stabilności to normalne, że kupią normalnego X4/X6.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja posiadam Phenoma II 550 X2 z odblokowanymi 4 rdzeniami. Zgodzę się jednak że zostały one zablokowane nie bez powodu - w moim przypadku po odblokowaniu 3 i 4 rdzenia temperatura wskazywana przez czujnik w procesorze wynosi stale 0 stopni - dla AMD to niedopuszczalne aby taki procesor wypuścić do sprzedaży (nie zadziała zabezpieczenie termiczne). Mi to jednak nie przeszkadza ;)