Internet

Wyciek danych na Twitch nie był tak poważny, jak twierdzili hakerzy

przeczytasz w 1 min.

Atak na platformę Twitch z początku października, w efekcie czego wyciekło wiele poufnych danych transmitujących oraz kod źródłowy serwisu jednak nie był tak krytyczny, jak twierdzili hakerzy. Właściciele Twitch zapewniają, że hasła użytkowników są bezpieczne.

W wyniku ataku wyciekło niewiele danych, a hasła użytkowników Twitch są niezagrożone

Na początku miesiąca informowaliśmy o ogromnym wycieku danych z Twitch, w efekcie którego opublikowane zostały zarobki polskich (i nie tylko) twórców, ale także kod źródłowy platformy i wiele innych, poufnych danych.

Po czasie poświęconym na analizę ataku - właściciele Twitch uspokajają użytkowników, że w ramach wycieku nie zostały udostępnione żadne dane do logowania.

W wyniku ostatniego ataku na Twitch nie wyciekły żadne dane do logowania użytkowników. Hasła i dane kart bankowych są całkowicie bezpieczne.

Oprócz tego - dowiadujemy się również, że wyciek danych dotyczy tylko niewielką część użytkowników i ma znikomy wpływ na funkcjonowanie platformy.

Jak doszło do wycieku danych na Twitch?

Twitch twierdzi, że dane zostały ujawnione z powodu błędu w konfiguracji serwera. To otworzyło atakującym drogę do uzyskania do niego dostępu i kradzieży wielu plików. Aby podobne wydarzenie nie miało już miejsca w przyszłości platforma podejmuje działania, które mają umocnić zabezpieczenia.

Przypominamy, że według atakujących - opublikowanie wycieku było swego rodzaju protestem. Zakłócenie działania platformy miało ułatwić konkurencję innym serwisom streamingowym.

Jak oceniacie Twitch na tle konkurencji? Korzystacie z niego, czy raczej wolicie oglądać transmisje na żywo na innych platformach? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: engadget.com 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  3
  Twitch, twitch, gdzieś słyszałem. To ten serwis, w którym promują się dziewczęta w dmuchanych basenach?
  • avatar
   danieloslaw1
   -2
   A potem nitro debil płacze ze nie ma na chleb XDDDDDDDDDDDDDD a na koncie miliony. Tylko debile donejtują streamerów
   • avatar
    wysoki737
    0
    Niektóre reklamy w gazetach w VOD zakłócają działanie przeglądarek.