Słuchawki BT

Podrabiacze wyprzedzili Apple. Wykorzystali patent związany z AirPodsami

przeczytasz w 2 min.

Apple stale pracuje nad rozwojem swoich produktów. Czasem nowości pojawiają się w końcu na rynku, a czasem są jedynie opatentowanym rozwiązaniem. Z jednego z takich patentów (nielegalnie) skorzystała pewna marka. Dzięki niej etui kopii AirPodsów ma... ekran.

Apple AirPods to jedne z najlepszych bezprzewodowych słuchawek na rynku. Niestety, ma to odzwierciedlenie także w liczbie produkowanych podróbek. Są niemal nie do odróżnienia od oryginału. Wyjątek może stanowić jeden z najnowszych modeli “wzorujących się” na produkcie Apple. Te “AirPodsy” mają bowiem coś, czego słuchawki sprzedawane przez Apple (jeszcze) nie mają.

Podróby AirPodsów w etui z dotykowym ekranem OLED

Już trzy lata temu firma Apple zgłosiła patent na etui do słuchawek wyposażone w dotykowy ekran. Funkcjonalność słuchawek dzięki takiemu zabiegowi znacznie by wzrosła. To, co dotychczas wymagało użycia smartfona, moglibyśmy w końcu wykonać na ekranie etui. Amerykańska marka nie wprowadza jednak swojego pomysłu do produkcji.

Podróbki Apple AirPods z ekranem OLED

Jeden z chińskich producentów podróbek AirPodsów postanowił jednak dłużej nie czekać. Już teraz ma zacząć sprzedawać słuchawki do złudzenia przypominające produkt Apple. Jedyna różnica to znajdujący się na zewnętrznej części etui ekran OLED.

Do czego przyda się ekran dotykowy wbudowany w etui słuchawek?

Malutki wyświetlacz OLED umieszczony na zewnętrznej stronie etui słuchawek TWS jest całkiem przydatny. Dzięki niemu sprawdzimy godzinę i połączenie Bluetooth. Na tym nie kończą się jednak możliwości. Dotykowy ekran pozwala też na wybór źródła sygnału, sterowanie playerem muzycznym, a nawet zaawansowane ustawienia słuchawek.

Mowa między innymi o ustawieniach korektora i wyborze trybu aktywnej redukcji hałasu (to w końcu słuchawki ANC, nawet w “podrabianej wersji”). Apple już trzy lata temu myślało, aby taki wyświetlacz służył do obsługi playera Apple Music. Chińczycy najwyraźniej poszli jednak o kilka kroków dalej.

Kiedy podróbki słuchawek Apple trafią na rynek? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Każdy powinien sprzedawać własne produkty, pod swoją marką i bez podkradania pomysłów innym producentom. Jeśli jednak Apple zdecyduje się na wprowadzenie do sprzedaży podobnego modelu, z chęcią go przetestuję. Informacje o kopii AirPodsów wyposażonej w ekran OLED na platformie X podał leakster @lipilipsi.

Oryginalne Apple AirPods

Apple ma problem z podróbkami

Apple AirPods są jednymi z najczęściej kopiowanych słuchawek. Niestety, odróżnienie oryginału od kopii czasami jest niemal niemożliwe. Wyglądają podobnie, a nawet mają te same numery seryjne urządzenia.

Można jednak podejrzewać, że jakość dźwięku, żywotność baterii i trwałość samych słuchawek nie będą takie same. Warto więc po prostu kupować słuchawki z pewnego źródła - na przykład od oficjalnego dystrybutora.

Sposobem na kupienie słuchawek Apple w niższej cenie nie powinien być wybór podróbki. Lepszą opcją jest m.in. kupno sprzętu używanego lub odnowionych przez producenta słuchawek AirPods.

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Silver
  6
  "Apple ma problem z podróbkami" - napędzili tanią produkcję zdzierając chorą marżę jak na tani w produkcji produkt to teraz mają.
  • avatar
   Witalis
   4
   Oj tam problem Apple. Ostatnio oglądałem porównanie zegarków Roleksa Daytona za 3 tys zł i oryginału za +64 tys zł i ta podróbka okazała się nawet lepiej wykonana od oryginału i po tym można było je odróżnić:-)
   • avatar
    Takeya
    4
    "Apple ma problem z podróbkami". Chyba pod względem nazewnictwa, bo słuchawki o tym kształcie miałem już w 2015 roku i to Apple zerżnęło design.
    • avatar
     FunkyKoval
     1
     Autor opisuje coś, co ma być interesujące, po czym jakby wycofuje się i nawtykał "złodziejom" (tylko czego złodziejom ?) - cytat: "Kiedy podróbki słuchawek Apple trafią na rynek? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Każdy powinien sprzedawać własne produkty, pod swoją marką i bez podkradania pomysłów innym producentom. Jeśli jednak Apple zdecyduje się na wprowadzenie do sprzedaży podobnego modelu, z chęcią go przetestuję. Informacje o kopii AirPodsów wyposażonej w ekran OLED na platformie X podał leakster @lipilipsi."

     Nie wiem co tutaj ukradli, bo z tego co pamiętam podobny design był wcześniej niż Apple wypuściło swój.
     Do tego zewnętrzny ekran to chyba nie jest jakiś "mega-patent" że jak Apple zrobi to już nikt nie może wyświetlaczy montować w etui ?

     Nie przepadam za chińczykami i ich komunistycznym ustrojem i wszystko-podrabianiem ale tutaj to raczej za daleko posunięte te patenty, a odbiorca ma zawsze wybór i wie kiedy kupuje podróby a kiedy oryginał od Apple, choć czasami w tej samej fabryce obydwie są robione.
     • avatar
      MokryN
      0
      Tak, da się podrobić. Ale ta świadomość kupowania podróbek jest tu największą przyjemnością. Nie ma jak to dać zarobić złodziejowi.