Gry

Podsumowanie 5 kolejki Ligi Akademickiej

przeczytasz w 2 min.

Piąta kolejka Ligi Akademickiej jest już za nami! Dzięki temu znamy już kolejne drużyny, które zakwalifikowały się do fazy play-off.

Wielkie Derby Śląska pomiędzy Krasnoludami z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Górnikami z Politechniki Śląskiej zakończyły się jednoznacznym zwycięstwem reprezentacji UEKat, która zdominowała Górników 2:0 i zapewniła sobie wejście do play-off.
Tym samym, UEKat dołącza do Tytanów z Politechniki Łódzkiej, którzy co prawda mają jeszcze jeden mecz przed sobą, ale bez względu na wynik sytuacja już nie może ulec zmianie.
Z grupy A wychodzą Tytani PŁ i Krasnoludy UEkat.

Sprawdź tabelę grupy A!

Podobna sytuacja ma miejsce w grupie B, gdzie w ostatniej kolejce walczyły ekipy Bachusików z Uniwersytetu ZielonogórskiegoKryminologów z Wyższej Szkoły Prawa z Wrocławia.
Zwycięstwo Bachusików nie zmieniło sytuacji w tabeli, z której do fazy play-off wychodzą Smoki z Politechniki Krakowskiej i Tyranozaury z Wojskowej Akademii Technicznej. 
To właśnie te dwie drużyny zmierzą się ze sobą w najbliższy czwartek. Zwycięzca wyjdzie z grupy na pierwszym miejscu.

Sprawdź tabelę grupy B!

Zwycięstwo Lwów z Politechniki Gdańskiej, w meczu z Golemami z Politechniki Warszawskiej, zagwarantowało im awans do play-off.
Przed nami ostatnie spotkanie pomiędzy AGHentami AGH i Koziołkami UAM, które zadecyduje o tym, która z drużyn zakwalifikuje się do kolejnej fazy.
Koziołki mają szansę na awans, ale muszą pokonać – dotychczas niepokonanych AGHentów – 2:0. W każdym innym przypadku odpadną z dalszego uczestnictwa w Lidze Akademickiej oddając awans ekipie z Krakowa.

Sprawdź tabelę grupy C!

Z grupy D na 100% wyjdą Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej i to bez względu na wynik ostatniego spotkania, które odbędzie się już w najbliższy piątek z Wilkami z Uniwersytetu Warszawskiego.
Z kolei dla Wilków ten mecz jest niezwykle ważny, ponieważ muszą jedynie wygrać jedną mapę z Inżynierami, aby przejść do play-off.
Wynika to z tego, że pozostałe drużyny mają taki sam bilans punktów oraz meczów wygranych do przegranych wynoszący 2-4. Jeśli Wilki wygrają, to przejdą wraz z Inżynierami, jeśli przegrają 2:1, to również przejdą z bilansem 3-4. 
Natomiast jeśli przegrają 2:0, wówczas o awansie zadecyduje czwarty stopień weryfikacji, czyli bilans zabójstw i zgonów.

Sprawdź tabelę grupy D!

Faza Play-off
W ramach tej fazy zostaną stworzone 4 pary ćwierćfinałowe według zasady:

  • 1 miejsce z grupy A vs 2 miejsce z grupy B
  • 2 miejsce z grupy A vs 1 miejsce z grupy B
  • 1 miejsce z grupy C vs 2 miejsce z grupy D
  • 2 miejsce z grupy C vs 1 miejsce z grupy D

Kolejne mecze startują już w najbliższy czwartek od godziny 18:00 na kanale www.twitch.tv/ligaakademicka. Więcej szczegółów dowiecie się odwiedzając stronę ligową www.ligaakademicka.pl oraz profil na FB www.fb.com/ligaakademicka

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!