Gry

Brzmi ciekawie - Polacy tworzą nowego RoboCopa

przeczytasz w 1 min.

RoboCop: Rogue City to nowy projekt studia Teyon i jednocześnie nawiązanie do kolejnej dobrze znanej filmowej opowieści.

Powstaje strzelanka RoboCop: Rogue City

Oglądaliście Nacon Connect? Jeśli nie, to śpieszymy poinformować, że na pokazie nie zabrakło polskiego akcentu. Nie byle jakiego, ponieważ zapowiedziano grę RoboCop: Rogue City. Przygotowuje ją studio Teyon, które ma już doświadczenie z mocnymi markami.

Wprawdzie o Rambo: The Video Game chyba lepiej nie pamiętać, ale już Terminator: Resistance okazał się zdecydowanie lepszy. Również w tym przypadku główny bohater nie będzie zaskoczeniem. Gracze wcielą się w Alexa Murphy'ego, tytułowego RoboCopa, którego zadaniem jest ochrona Detroit.

RoboCop: Rogue City to gra FPS

Oficjalny opis gry mówi o pół-człowieku, pół-maszynie, chociaż chyba można by z tym dyskutować. Nie ma za to wątpliwości co do gatunku, RoboCop: Rogue City ma być strzelanką przedstawiającą wydarzenia z perspektywy pierwszoosobowej.

Jednocześnie nie należy nastawiać się na kopię fabuły z któregoś z filmów. Gra ma zawierać oryginalną historię, której nigdzie nie poznaliśmy. Poza strzelaniem i eliminowaniem przestępców trzeba będzie zwracać uwagę na wybory moralne, ich konsekwencje mają przekładać się na dalszy rozwój wydarzeń.

RoboCop: Rogue City

RoboCop: Rogue City

Na premierę polskiego RoboCopa jeszcze poczekamy

Zaintrygowani? Póki co pozostaje czekać na kolejne informacje czy konkretniejsze materiały wideo, bo do premiery jeszcze bardzo daleko. Wstępnie wspomniano o 2023 roku.

Jeśli chodzi o platformy docelowe, RoboCop: Rogue City ma pojawić się na PC i konsolach. Niestety nie sprecyzowano, o jakie konsole chodzi.

Źródło: Nacon

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  cyna76
  2
  Amigowy RoboCop był fajny
  • avatar
   bIeblebleble
   0
   Są już pierwsze prototypy.

   https://youtu.be/NJIjNs_s2NI
   • avatar
    Hydrofon7
    0
    Ja mysle ze oni by lepiej wyszli jakby zamiast Robo Copa zrobili Robo Chlopa: Sosnowiec Underground
    • avatar
     zack24
     0
     Jako dziecko, fascynowałem się tym filmem i zjawiskiem połączenia człowieka z maszyną. Dziś temat RoboCop'a trąci myszką.
     • avatar
      owatanka
      0
      Zamiast robocopa powinni zrobic Jakuba Wędrowycza polsiego terminatora egzorcyste napedzanego bimbrem :)
      • avatar
       Larry83
       0
       petarda tylko w 2023 ta gra sądząc po obrazkach będzie już przestarzała...