• benchmark.pl
 • Foto
 • Polaroid OneStep+ odpowiedzią na pytanie „po co Bluetooth w analogowym aparacie?”
Foto

Polaroid OneStep+ odpowiedzią na pytanie „po co Bluetooth w analogowym aparacie?”

przeczytasz w 1 min.

Technologia Bluetooth przydatna jest nie tylko we w pełni cyfrowych aparatach fotograficznych. Również z tych, które mają analogowego ducha pozwala wykrzesać nowe możliwości.

O aparacie Polaroid OneStep 2, który powstaje w ramach projektu Polaroid Originals kontynuującego legendę klasycznego Polaroida, już czytaliście na benchmarku. Teraz na rynku pojawił się model z plusem czyli Polaroid OneStep+. Tym plusem jest w tym przypadku zastosowanie modułu Bluetooth i dwie ogniskowe obiektywu.

Bluetooth w analogowym aparacie

Polaroid OneStep+ to aparat analogowy do fotografii natychmiastowej. Po cóż więc moduł Bluetooth w tym aparacie? Jak możemy się dowiedzieć z opisu, jest to funkcja konieczna by sterować wyzwalaniem migawki, sposobem naświetlania kadru z poziomu smartfona i zainstalowanej na nim odpowiedniej aplikacji Polaroid.

Taka aplikacja choć sama w sobie jest cyfrowym tworem nic nie zmienia w fakcie, że zdjęcie w Polaroid OneStep+ jest naświetlane analogowo. Ale pozwala uzyskać na przykład efekt malowania światłem czy wykonać podwójną ekspozycję. Możliwości są zatem dużo większe w przypadku stosowania zdalnej aplikacji na smartfonie niż w przypadku samego aparatu, którego sterowanie ogranicza się do korekty ekspozycji (jest lampa błyskowa, ale też automatyczna).

Polaroid OneStep+ - co dwie ogniskowe to nie jedna

To nie wszystko. Polaroid OneStep+ wyposażono w przełącznik na górnym panelu aparatu, który pozwala zmniejszyć standardową ogniskową ze 103 mm do 89 mm i zmniejszyć też minimalną odległość fotografowania do 0,3 metra. Mówiąc w popularnych ostatnio kategoriach, mamy oto aparat do fotografii natychmiastowej z zoomem. Co prawda o krotności jedynie 1,15, czyli podobnej jak w domowych projektorach i jedynie skokową zmianą ogniskowej, ale w końcu „z zoomem”.

Polaroid OneStep+ z przodu i z tyłu

Poza tym aparat jest podobny do wcześniejszego Polaroid OneStep 2. Pracuje na wkładach z papierami typu I oraz Polaroid 600, które jak wiemy nie są tanie (jedno zdjęcie to koszt około 10 złotych). Cena samego aparatu plasuje się pośrodku cen aparatów natychmiastowych i wyniesie około 650 - 700 złotych.

Źródło: Polaroid Originals

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Much_
  0
  Fajny ale za duży, ciągle mi się maży mały polaroid do kieszeni ;)
  • avatar
   pawluto
   0
   10 zł jedno zdjęcie ? To co ten papier jest zrobiony z liści agawy z wysp Borneo ???