Internet

Halo, Policja? Proszę przyjechać na TikToka. I przyjechali

przeczytasz w 1 min.

Wprawdzie zdania co do serwisu TikTok są mocno podzielone, ale popularności nie sposób mu odmawiać. Dostrzegają to także te instytucje, po których pierwotnie trudno było się tego spodziewać.

Polska Policja założyła konto na TikToku

Swojego czasu dość głośno było na temat tego, iż z mającego bardzo wątpliwą reputację jeśli chodzi o bezpieczeństwo serwisu zaczął korzystać Andrzej Duda. Teraz też pojawia się sporo komentarzy, ponieważ konto zdecydowała się założyć Polska Policja. Póki co pewne jest tyle, iż mowa o koncie oficjalnym. Pojawia się natomiast sporo wątpliwości odnośnie tego, jaki cel przyświeca pomysłodawcom.

Próba ocieplenia wizerunku za pomocą popularnego serwisu?

Wydaje się, że nowe konto będzie dostosowane do treści i odbiorców korzystających z TikToka. Podobnie jest bowiem na innych portalach, gdzie Polska Policja pojawiła się już wcześniej. Twitter wykorzystywany jest głównie jako platforma informacyjna, na Facebooku można znaleźć nieco więcej treści „bliżej ludzi”, sporo jest o akcjach społecznych i udanych interwencjach. Swoją drogą, też chwalicie się poprawnym wykonywaniem swoich obowiązków służbowych szerszej publiczności?

I chyba właśnie na Facebooku znajduje się najbardziej konkretna wskazówka co do konta na TikToku. Jak zdradza krótki opis, „znajdziecie tam wiele inspiracji, zobaczycie jak wygląda służba w Policji a może i zdecydujecie się na to wyzwanie”. Wydaje się zatem, że będzie to próba ocieplenia wizerunku. W rankingach zaufania społecznego omawiana instytucja nie ma się ostatnio najlepiej. Pytanie tylko, czy akurat na TikToku, gdzie dominują bardzo młodzi użytkownicy, takie próby mają największy sens? Pierwsze materiały pokazują, że konto będzie prowadzone podobnie do innych na TikToku, czyli w zamyśle z zacięciem humorystycznym.

@polskapolicja

Z przytupem wchodzimy do świata TikToka. Dzień dobry ##polskapolicja ##pomagamyichronimy

♬ ACDC Beegees mashup - Kim Austin

Źródło: Polska Policja

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Avalanc
  15
  Będą wrzucać krótkie filmiki z pałowaniem kobiet?
  • avatar
   danieloslaw1
   11
   Kiedys policja to miała chociaz troche uznania i ludzie ją szanowali. Teraz najwieksi zwolennicy widzą że to sprzedajne szmaty jak biją ludzi za brak masek i zamykali lokale
   • avatar
    Endriu
    9
    Najpierw loteria szczepionkowa, teraz to.
    Powoli tracę wiarę w ten kraj.
    • avatar
     Fiona
     9
     Nie zalajkujesz..... dostaniesz paralizatorem. Wiem złośliwa jestem, ale na ocieplanie wizerunku jest już chyba za późno.
     • avatar
      stalkerpl
      5
      po co to konto na tym dziwnym serwisie
      • avatar
       guru43
       4
       Założę się, że jeszcze ktoś za "prowadzenie" tego konta przytuli niezłą kasę.
       • avatar
        AndrzejB
        -5
        A mnie na TikToku podobają się kebaby
        • avatar
         DarioKryptoFan
         -8
         Jak ja nie cierpia smerfuw i amd!