Karty graficzne

Premiera nVidia GT300 tej jesieni

przeczytasz w 1 min.

NvidiaNvidia pracuje nad kolejną karta graficzną, która pomoże w walce z ATI i ostatecznie przejmie prym wydajności w segmencie high-end. Karta o nazwie GT300 będzie pierwszą kartą obsługująca biblioteki DirectX 11. Producent tak jak to ma w zwyczaju, wypuści na rynek kartę w ultra high-end, a dopiero w późniejszym terminie karty budżetowe.

Wiadomo, że ATI powinna mieć wysokiej klasy karty z DirectX 11w podobnym terminie, a w miedzy czasie obie firmy skupią się na tańszych rozwiązaniach swoich dotychczasowych kart.
Na szczegóły techniczne jeszcze za wcześnie, ale wojna Nvidia vs. ATI w wydajności układów graficznych będzie na pewno zacięta. 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tokeen
  0
  Jestem ciekaw z czym Nvidia teraz się pokaże :)
  Jednak bardziej czekam na HD5870. Ostatnie karty, które 'zieloni' pokazali nie były zbyt ciekawe. Praktycznie było to 2xGTX260, ale teoretycznie już GTX295 :) Bez DDR5 to mogą jedynie wsadzić więcej bitów na czym z pewnością tracą.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   tylko kogo bedzie stać na karte za 3000 zł ;]
   • avatar
    Jędruś
    0
    Tokeen - z tego co wiadomo układy GT212 już dostaną DDR5 i to te wydaniejsze.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     oby w końcu wypuścili coś co nie będzie żarło prądu tak jak ostatnie modele...DirectX 11?? hmmm tylko dlaczego ciągle jest tak mało wiadomości jak będzie wyglądał i jakie zmiany wniesie...
     • avatar
      misiek12_sdz
      0
      Mam nadzieję ,że nowe karty nvidi staną na wysokosci zadania i będą bardziej konkurencyjne cenowo w stosunku do ati.