Gry mobilne

To już pewne - nowy Wiedźmin zadebiutuje latem, wkrótce testy

przeczytasz w 2 min.

CD Projekt podał przybliżoną datę premiery gry The Witcher: Monster Slayer. Zainteresowani nie będą na nią długo czekać.

The Witcher: Monster Slayer zadebiutuje już latem

The Witcher: Monster Slayer został zapowiedziany w sierpniu zeszłego roku. Od tego czasu nie mówiono o nim zbyt wiele, ale teraz sytuacja zapewne się zmieni. Omawiając wyniki finansowe swojej spółki, a także przybliżając jak wygląda sprzedaż gry Cyberpunk 2077, przedstawiciele CD Projekt potwierdzili, iż The Witcher: Monster Slayer zadebiutuje już latem.

Można spodziewać się teraz mniejszej lub większej kampanii promującej. Już teraz zainteresowani gracze mogą zapisywać się do udziału we wczesnym dostępie. W tym celu należy udać się na oficjalną stronę internetową gry. Co ważne, przynajmniej obecnie jest to opcja dostępna dla użytkowników smartfonów i tabletów z Google Android.

„Również w ubiegłym roku, studio Spokko, czyli najmłodszy członek grupy CD Projekt, ogłosiło The Witcher: Monster Slayer - lokalizacyjną grę mobilną wykorzystującą technologię rozszerzonej rzeczywistości. Po testach w kilku krajach w ramach tak zwanego soft launch dużymi krokami zbliżamy się do jej premiery zaplanowanej na lato.” - Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu CD Projekt ds. finansowych

Wiedźmin w rozszerzonej rzeczywistości

Być może ostatecznie wczesna wersja zostanie udostępniona również w ramach Apple iOS. Bo finalnego wydania można spodziewać się na obydwu wymienionych platformach. The Witcher: Monster Slayer będzie zmuszał graczy do ruszenia się z domu (chyba, że u kogoś na balkonie wykluje się groźny lagun), zasady zabawy mogą kojarzyć się z Pokémon GO, chociaż oczywiście pojawi się tu zupełnie inna otoczka. Już wcześniej można było zobaczyć wiele tłumaczący gameplay.

Fani wiedźmińskiego uniwersum liczący na inne, większe projekty muszą uzbroić się w cierpliwość. Wiedźmin 4, co do którego pomysłów nie brakuje, zapewne powstanie, ale za kilka lat. Zdecydowanie wcześniej pojawi się 2. sezon serialu Wiedźmin od Netflix. Ostatnio potwierdzono, że nowe odcinki zostaną udostępnione w czwartym kwartale tego roku.

Źródło: twitter - @CDPROJEKTRED_IR, CD Projekt

Warto zobaczyć również:

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  8
  No i po Wiedźminie... a taki był z niego dobry herbatnik...
  • avatar
   KENJI512
   6
   Spoko, pograłbym w takiego w VR, ale... niech to będzie dodatkowo, a skupią się na produkcji W4.
   • avatar
    DanyGee
    1
    Mam wychlastane na CDPR dokładnie tak, jak oni na mnie.
    • avatar
     adamgr
     1
     Ja czekam na doszlifowana 3 w nowej odsłonie i przejdę sobie jeszcze raz całe goty.
     Kiedyś coś pisali o pierwszym kwartale ale widać przez covid i CP poślizg się zrobił:/
     • avatar
      Ciekawski_
      -1
      Zapchaj dziura w oczekiwaniu na W4. Ciekawe czy na tym zarobią?
      Oby ta seria nie poszła w ślady "Diablo".
      • avatar
       awesome1337
       -1
       Dobrych gier mobilnych nigdy mało więc bardzo dobrze ze takie coś powstaje6
       • avatar
        poncjusz
        -1
        A co z rtx wiedzmin 3?