Procesory

Propus K10,5 bez pamięci L3

przeczytasz w 1 min.

Quad-core AMD bez pamięci L3, bazujący na 45nm K10.5 ujrzał światło dzienne. Wiadomo, że było to od dawna planowane przez inżynierów AMD. Niektórzy partnerzy otrzymali już sample, natomiast oficjalna produkcja i wysyłka powinna zacząć się w drugim kwartale 2009 roku (tu chyba wkradła się pomyłka - na stronie fudzilla.com podano 2008 rok).

Propus jest quad-corem posiadającym 2MB cache L2 oraz 512KB cache L1 na każdym rdzeniu ale nie posiada pamięci cache L3. Przy czym nie jest to po prostu Deneb z wyłączoną pamięcia L3 (6MB). Procesory te będą produkowane bez pamięci L3 co spowoduje iż będą mniejsze a to może dać AMD szanse na dobre ceny z powodu tańszej produkcji.

Modele te będzą pracowały z prędkością do 2.7GHz i podobno będą nosiły nazwę Athlon X4 a nie Phenom X4 - w co wielu wierzyło. Procesory będą pasowały na podstawkę AM3 a TDP będzie na poziomie 95W.

Źródło: Fudzilla.com

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  spock2
  0
  I znowu będą wolniejsze niż mój starusieńki X26400 (licząc rdzeń w rdzeń, a aplikacji domowych wykorzystąjących więcej niż 2 nie ma zbyt wiele). Jaki jest sensy wypuszczania nowej generacji procesorów wolniejszej od starej?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   zabrali im pamięć L3, włożyli mało cache i mają być szybkie? to po co wogóle robić to L3 skoro przyniso starty??? ;P