Przeglądarki WWW

Przeglądarka Opera z wbudowanym adblockiem

przeczytasz w 1 min.

„Natywnie znaczy szybciej”, twierdzi zespół rozwijający Operę i dlatego nowa wersja tej przeglądarki ma wbudowane narzędzie do blokowania reklam.

Opera adblock

Wielu, sfrustrowanych wszechobecnymi i często uprzykrzającymi życie reklamami, użytkowników korzysta z narzędzi do ich blokowania. W tym celu są oni jednak zmuszeni pobrać dodatkowe rozszerzenie do przeglądarki internetowej. Już wkrótce ci, którzy korzystają z Opery, nie będą mieli takiego problemu – zespół zajmujący się jej rozwojem zapowiedział, że autorski „adblock” będzie w nią wbudowany.

Opera wciąż cierpi na niewielkie zainteresowanie, ale jej twórcy nie dają za wygraną. Najnowszym pomysłem na skupienie uwagi użytkowników i zwiększenie popularności jest wprowadzenie wbudowanego narzędzia do blokowania reklam. Co więcej, mówimy tu nie tylko o oszczędzeniu problemów związanych ze znalezieniem i instalacją rozszerzenia, ale też o lepszym – jak zapewnia Opera Software – działaniu („natywnie oznacza szybciej”) oraz zbiorze statystyk na temat efektywności „adblocka”.

Opera adblock porównanie

Rywale (przede wszystkim w postaci Google Chrome i Microsoft Edge) raczej nie wprowadzą podobnych rozwiązań – to byłoby bowiem działanie na własną niekorzyść, jako że ich twórcy to przedsiębiorstwa internetowe. Opera Software nie ma tego problemu i nie musi obawiać się o konflikt interesów. Dlatego też już teraz udostępniona została nowa wersja Opera Developer (testowej wersji przeglądarki) z wbudowanym narzędziem. Możecie ją pobrać, korzystając z linku poniżej:

Pobierz Opera Developer z wbudowanym blokowaniem reklam (Windows, Mac OS X, Linux)
Opera Developer z wbudowanym blokowaniem reklam
(Windows, Mac OS X, Linux)

Więcej na temat nowej funkcji i jej efektywności przeczytacie na blogu Opery

Źródło: Engadget, Opera Software

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dolph
  10
  Potestujcie Vivaldi...
  • avatar
   DeXtrous
   9
   uBlock Origin - polecam.
   • avatar
    AndreoKomp
    1
    Mam pomysł dla Benchmarka jeśli chodzi o zarobek z reklam. Nie wiem dokładnie jak wygląda zarabianie z reklam, więc może pomysł nie ma kompletnie sensu, ale przedstawić go nie zaszkodzi.
    Na pewno Benchmark przegląda tysiące użytkowników, którzy blokują reklamy adblockiem lub podobnym narzędziem, ponieważ reklamy ich rozpraszają i irytują. Mimo wszystko byliby chętni odwdzięczyć się stronie za treści, które są tutaj przedstawiane. Co myślicie o tym, by na BM zrobić specjalną zakładkę/miejsce w którym byłyby tylko i wyłącznie reklamy? Użytkownik, który podczas przeglądania strony blokuje reklamy, miałby możliwość wejścia w to miejsce i przejrzenia tego co normalnie by wyskakiwało podczas przeglądania strony. Poświęciłby więc kilka minut, żeby wesprzeć stronę, a to wsparcie nie przeszkadzałoby mu w przeglądaniu strony. W tej chwili użytkownik stoi przed wyborem, komfort przeglądania czy wsparcie. Założę się, że komfort przeważnie jest górą i adblock jest włączony cały czas. Po wdrożeniu pomysłu osoby używające adblocka mogłyby komfortowo przeglądać stronę i wesprzeć stronę poświęcając trochę swojego czasu.
    Co myślicie o takim pomyśle? Ma to jakiś sens?
    • avatar
     Krzyjan
     1
     Opera dawno miała wbudowany bloker reklam. "Zgubiła" go, tak jak i wiele innych pożytecznych funkcji (gesty myszy, sesje przeglądania, czy dla niektórych klient pocztowy) przy przejściu na silnik chromium. Pomimo obietnic do tej pory nie ma nawet możliwości zaimportowania ulubionych, cieszy więc, że powooooli coś się rusza w kierunku przywrócenia dawnej funkcjonalności. Ale pożyjemy, zobaczymy.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Wow to są ludzie którzy nie używają adblocka? Ja tam odkąd mam internet był to pierwszy dodatek którego instalowałem do firefoxa, którego dzisiaj nie używam!
      Moje jedne z pierwszych informacji które wpisywałem w Googla to było ''jak blokować reklamy w internecie'' a było to w 2005 roku jak mamusia kupiła neostradę 512!
      Od tamtej pory Adblock został na stałe u mnie i nigdy się z nim nie roztaję i pozostanie ze mną aż po grobowe deski!
      • avatar
       zakius
       0
       „Natywnie znaczy szybciej”, twierdzi zespół rozwijający Operę i dlatego nowa wersja tej przeglądarki ma wbudowane narzędzie do blokowania reklam.
       i dlatego też nie wbudują czytnika newsów czy gestów myszy (predefiniowany schemat się nie liczy), logiczne
       • avatar
        anzeh
        0
        No i kto teraz będzie oglądał na benchmarku filmy o depresji? Albo o odchudzaniu czy jak zakończyć związek? Serio, takie reklamy mi się tu od jakiegoś czasu pojawiają, oczywiście z autoodtwarzaniem. Jeszcze trochę i Ublock znowu będzie sprzątał.