Karty graficzne

Rosjanie chcieli ukraść karty graficzne. Wpadli jak śliwka w kompot

przeczytasz w 1 min.

Kradzież kart graficznych? Dobrze widzicie! Do takiego zdarzenia miało dojść w jednym z rosyjskich magazynów, gdzie pracownicy próbowali "upłynnić" sprzęt za blisko 4 mln rubli.

Rosja została odcięta od dostaw kart graficznych, co sprawia, że powoli stają się one tam towarem luksusowym. Jak nietrudno się domyślić, taka sytuacja zachęca niektórych do kradzieży sprzętu. W jednym z magazynów próbowano wykraść całkiem sporą partię kart.

Chcieli ukraść karty graficzne. Plan się nie powiódł

O sprawie donosi rosyjski serwis Mash, gdzie zamieszczono nagranie z monitoringu magazynu, z którego skradziono karty graficzne (możecie je obejrzeć dzięki uprzejmości serwisu VideoCardz, który je skopiował na swój kanał na platformie YouTube). 

Trzech pracowników miało ukraść 20 szt. kart graficznych GeForce RTX 3070 Ti – szacuje się, że każda z nich była warta około 200 tys. rubli, co łącznie daje kwotę 4 mln rubli (zgodnie z aktualnym kursem walut daje to jakieś 160 tys złotych).

Pracownicy wynieśli (a raczej wyrzucili) karty z magazynu, ale wpadli na próbie odsprzedania sprzętu w lombardzie. Jak informuje źródło, właściciel nabrał tutaj podejrzeń i poinformował odpowiednie organy o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa.

Złodzieje kart graficznych

Całe szczęście sprawa znalazła swoje pomyśle zakończenie. Karty zostały skonfiskowane i zwrócone właścicielowi, a złodzieje zostali zatrzymani.

Warto dodać, że nie jest to pierwszy przypadek kradzieży kart graficznych. Pod koniec ubiegłego roku złodzieje ukradli cały transport kart EVGA z magazynu w Stanach Zjednoczonych, a kilka miesięcy później sprzęt odnalazł się w... wietnamskim sklepie.

Źródło: VideoCardz

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gicmo
  10
  8 tysiaków za szt. tanio nie mają...
  • avatar
   pawluto
   6
   Przecież to są bajki...kto sprzdaje takie dobre karty w lombardzie który nawet nie daje 50 procent wartości ???
   • avatar
    milet
    3
    > zgodnie z aktualnym kursem walut daje to jakieś 160 000 tys złotych).

    160 000 TYSIĘCY = 160 milionów. Sporo tych kart musiało być...
    • avatar
     gromzjasnegonieba
     1
     jesli skradzenie kilku kart oznacza problemy ze strony sankcji to w jakiej sytuacji jest USrael jesli tam kradnie sie karty graficzne tirami a paczki z amazon w ilosciach kontenerowych ?
     • avatar
      zack24
      1
      To jakiś fake. Przecież kamery zbierają ich z każdego miejsca. Czyżby o nich nie wiedzieli?
      • avatar
       hary76
       -3
       do 2030 i ziemi obiecanej naoglądacie się tego typu sci-fi prawdy bu ha ha.Mnie zastanawia tylko ile kłamstw i obłudy i co musi się wydarzyć aż OWCE sie kapną że robi się już ich centralnie w jajo za jajem bu ha ha
       • avatar
        piomiq
        0
        Strasznie naiwni ci złodzieje, że nie mieli świadomości o monitoringu :/