Gry

Przyszłość CD-Action pod bardzo dużym znakiem zapytania

przeczytasz w 2 min.

CD-Action to marka, której nie trzeba przedstawiać graczom w Polsce. Najstarszy magazyn o grach w naszym kraju może jednak wkrótce przestać istnieć. Przyszłość nie jawi się w jasnych barwach.

AKTUALIZACJA

Temat wywołał spore poruszenie, Wydawnictwo Bauer zdecydowało się na wystosowanie oficjalnego oświadczenia. Dotyczy ono magazynów CD-Action oraz PC Format, bo to drugie znalazło się w podobnej sytuacji. Optymiści mogą dostrzegać tutaj malutki cień nadziei na lepsze jutro dla CD-Action. Pesymiści (i realiści?) zapewne potrzymają, iż chodzi tu jedynie o dotrzymanie okresów wypowiedzenia, a losy magazynu są już przesądzone.

„W związku z doniesieniami na temat przyszłości dotyczącej magazynów „CD-Action” i „PC Format” Wydawnictwo Bauer informuje, że oba czasopisma nadal będą się ukazywać. Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami. Decyzja o dalszych losach ww tytułów zostanie podjęta w nadchodzących miesiącach.”

CD-Action

ORYGINALNY NEWS

Redakcja CD-Action otrzymała wypowiedzenia

W oficjalnym komunikacie poinformowano dziś, że redakcja CD-Action otrzymała wypowiedzenia. To pokazuje, iż sytuacja jest bardzo nieciekawa. Można domyślać się, iż CD-Action będzie kolejną z ofiar pandemii koronawirusa. Wydawnictwa muszą rezygnować z wielu pozycji, sprzedaż prasy drukowanej dramatycznie spadła. Również Wydawnictwo Bauer będące wydawcą CD-Action zauważalnie tnie koszty.

„Zgadza się – dostaliśmy wypowiedzenia. Nie wiemy, co z przyszłością CD-Action. Póki będziemy mogli, póty dostarczać będziemy Wam wieści o grach i nasze opinie – zarówno tu, jak i w magazynie. […] Wiele wskazuje, że przed nami zupełnie nowy rozdział. Co przyniesie, tego nie wie nikt.”

Co dalej z CD-Action?

Jak głosi oficjalny komunikat, nawet najbardziej zainteresowani nie są obecnie w stanie nakreślić swojej przyszłości. Dla niektórych czytelników naturalną drogą może wydawać się teraz skupienie wysiłków na internetowej stronie magazynu, ale dla wielu CD-Action to przede wszystkim pismo.

Przypomnijmy, że pierwszy numer CD-Action trafił do kiosków 1 kwietnia 1996 roku. Magazyn odczuwał w ostatnich latach spadek zainteresowania prasą drukowaną, ale i tak radził sobie całkiem dobrze. Pandemia koronawirusa nie bierze jednak jeńców.

Póki co pewne jest, że zgodnie z planem do sprzedaży trafi CD-Action 06/2020. Pozostaje trzymać kciuki, aby nie był to ostatni numer.

Czytaliście, czytacie CD-Action?

Źródło: cdaction

Warto zobaczyć również:

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  5
  Wiele zawdzięczam temu pismu, głównie umiejętność pisania tekstów i chorobliwy sarkazm }:>

  Ale fakt, prasa drukowana odchodzi do lamusa i tego nie da się odwrócić.
  • avatar
   michauc
   4
   Wielka szkoda, czytam cdactiona prawie regularnie, przewaznie na kibelku
   • avatar
    Player1
    2
    Wbtakim razie ruszamy po najnowszy numer, trzeba wesprzeć redakcję w trudnym okresie.
    • avatar
     pawluto
     1
     Mega Szook !
     Moja ulubiona gazetka ( jedyne którą kupuję od lat ...właściwie od początku jej ukazania się na rynku) miałaby upaść ???
     Jak to możliwe że najbardziej poczytna i zarazem nie tania gazeta może upaść ???
     Wszystko co najgorsze zaczeło się od tego jak ich przejeli niemcy - kto sprzedaje dobrą znaną i lubianą markę niemcom ??? Po co ???
     Po przejęciu przez niemców spadł poziom - To łatwo zauważyć - Kto czyta od lat ten wie o czym mówię.
     Spadek formy i treści.
     Co gorsze - spadek jakościowy - zdjęcia i papier coraz gorsze.
     Kilka miesięcy temu gazeta wyszła na tak tandetnym papierze że szok.
     Zdjęcia dziś w tej gazecie to nieostre zlepki kolorów.
     Kiedyś ta gazeta dotyczyła wyłącznie gier z PC - dziś dołączyły tu gry z konsol.
     Oby nie upadli - Nie ma drugiej takiej na rynku.
     Niech niemcy oddadzą ten tytuł w polskie ręce.
     • avatar
      szczupak90
      1
      Po aktualizacji newsa: czyli dajemy wypowiedzenie wszystkim, bo musimy się zabezpieczyć na wypadek bankructwa.
      • avatar
       kitamo
       1
       Jest jednak w gazetach cos fajnego,
       Ostatnio będac w piwnicy znalazłem kolekcję BAJTKA, numer jeden jak do reki brałem to tak jakos z emocjami :)
       • avatar
        Sander Cohen
        0
        Prenumerowalem calymi latami jako nastolatek, ale niestety czasy prasy drukowanej nieststy mijaja. Teraz kupie od swieta jak jestem w Polsce bo ti gdzie mieszkam cena to wiecej niz dwukrotnosc.
        • avatar
         MastaLama
         0
         No.... Przespali digitalizację a szkoda.. mogli zrobić polskiego bundla z blogami i recenzjami online.... Mam sentyment do nich kiedyś sporo czytałem i grałem z nimi :) ale to koniec pewnej ery jak to czasopismo upadnie- taki znak czasu
         • avatar
          Barubar24
          -1
          Prasa drukowana choćby nie nie wiem jak dobre teksty robiła odchodzi do lamusa. Rynek sprzętu i podejście konsumentów się zmienia, większość graczy gra na konsoli. Tak jak ja 20 lat temu zagorzały czytelnik, PC modernizowane pod gry, dziś konsola aby nie tracić kasy na modernizację, choć tak wolałbym FHD na dobrym PC niż konsolowe "FHD".
          • avatar
           bleblebIe
           -3
           W 2000 roku pisali w Action Redaction listy, że CD-Action to już dno nie to co wcześniejsze wydania. Więc jeśli wtedy było dno to dzisiaj jest dno i metr mułu. Jak w 2000 roku czytałem Action Redaction to myślałem, że ze śmiechu nie wyrobie. Teraz nic śmiesznego tam nie ma.

           Szkoda bo sentyment.
           • avatar
            Satanski
            -3
            Przestałem płacić za sponsorowane artykuły jakieś dwadzieścia lat temu, także vaya con dios
            • avatar
             speedy9
             0
             W związku z doniesieniami na temat przyszłości dotyczącej magazynów „CD-Action” i „PC Format” Wydawnictwo Bauer informuje, że oba czasopisma nadal będą się ukazywać. Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami. Decyzja o dalszych losach ww tytułów zostanie podjęta w nadchodzących miesiącach.
             • avatar
              Kenjiro
              0
              Dziwna ankieta, bo pyta, czy ktoś czytał, a odpowiedzi sugerują zakup. Przecież można czytać bez kupowania, np. w bibliotece lub u znajomych...
              • avatar
               SuperTurboUser
               0
               Bauer Media Group - i wszystko jasne. :D Unikam jak ognia wydawnictw BMG oraz jego wersji elektronicznych. :) Polscy redaktorzy pracujący w Polsce dla Niemców powinni zmienić pracę na polskich pracodawców. :)