• benchmark.pl
 • Gry
 • Gorszy sort graczy w Call of Duty: Warzone dostał swoje specjalne miejsce
Gry

Gorszy sort graczy w Call of Duty: Warzone dostał swoje specjalne miejsce

przeczytasz w 2 min.

Cheaterzy to zdaniem wielu najgorsze zło, jakie można spotkać w rozgrywkach wieloosobowych. Jest ono obecne również w Call of Duty: Warzone, gdzie twórcy zdecydowali się na odważne kroki.

Cheaterzy w Call of Duty: Warzone będą grali tylko między sobą

Call of Duty: Warzone bardzo szybko zjednało sobie mnóstw sympatyków, ostatni z komunikatów skupiających się na popularności gry mówił o przekroczeniu bariery 50 mln graczy. Nie jest zaskoczeniem, że w tak dużym gronie pojawiają się też oszuści, którzy idąc na skróty psują zabawę innym. W połowie tego miesiąca Infinity Ward ujawniło, iż zbanowano ponad 70 000 cheaterów, ale walka z innymi trwa i przybiera kolejne formy.

Wielu graczy wciąż wyraża niezadowolenie z obecności cheaterów, niektórzy korzystający z konsol decydują się nawet na rezygnację z funkcji cross-play. W omawianej kwestii najgorszą sławą owiane jest bowiem PC. Twórcy woleliby uniknąć pogłębiania się skali takiego postępowania. Najciekawszy z nowych pomysłów to zaktualizowany matchmaking, w efekcie czego cheaterzy zmuszeni zostają do grania między sobą. Poza tym wprowadzane są poszerzone raporty odnośnie potwierdzonych przypadków oszustwa. Każdy zgłaszający potencjalnego sprawcę nieuczciwego zachowania otrzyma stosowną informację jeśli twórcy potwierdzą, że faktycznie wykryto oszusta.

5-latek pokazuje, jak grać w Call of Duty: Warzone

Dla osób, które poległy w starciu z oszustem zaktualizowany w ten sposób matchmaking wydaje się rewelacyjnym pomysłem. Dopiero najbliższe dni dadzą jednak odpowiedź na to, jak wypada w praktyce. Jest tu bowiem mowa o graczach podejrzanych o nieuczciwe praktyki. Nie można zatem wykluczyć, że niesłusznie oskarżony wyląduje na polu bitwy, na którym raczej nie chciałby się znaleźć.

Czy nie dotknie to zatem tych, którzy są świetni i nie oszukują? A skoro o tym mowa. Gracie w Call of Duty: Warzone? Jak dobrzy jesteście? Okazuje się, że z rozgrywką świetnie radzi sobie nawet 5-latek.

Nagrania krążące po sieci robią sporą furorę. Zdania komentujących są jednak podzielone. Chodzi oczywiście o to, z jakiego typu produkcją mamy tu do czynienia. Call of Duty: Warzone, zresztą podobnie jak inne strzelanki, przygotowywane są dla starszych odbiorców. Co sądzicie?

Źródło: @InfinityWard

Warto zobaczyć również:

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  8
  Odnośnie 5 latka...

  Pamiętam targi GG Expo ok. 2 lata temu. Ja, dorosły mężczyzna, lubiący okazjonalnie pograć na dobrym kompie, chciałem spróbować co to te monitory 200Hz (były takie na targach, można było usiąść i pograć chwilę, zobaczyć, poczuć). I podchodzę sobie do takiego, patrzę, siedzi jakieś dziecko, poziom ok. 8-11 (lat). I gra w DOOMa. Dooma - czujecie to? Flaki leją się na lewo i prawo, ale sobie siedzi i gra. Obsługa na to pozwalała. Dziecko zadowolone. Rodziców, ani opiekunów prawnych nie było w okolicy.

  Puenta? Pomyślałem ok, nieodpowiedzialni ludzie, ale co tam, chcę ten monitor sprawdzić, nie będę robił afery. Przyszedłem grzecznie ok. 3h później, może wolne, targi już obszedłem. Ten sam dzieciak siedział. Frustracja sięgnęła zenitu, ale właśnie taki jest obraz nowoczesnych rodziców - dać dziecku technologię i niech się sobą zajmie. A co tam będzie robić to nieważne. Ważne że Brajanek przez kilka godzin jest szczęśliwy i nie płacze.
  • avatar
   stalkerpl
   4
   jak w taka gre może grać 5 latej skoro ta gra przeznaczona jest dla graczy pełnoletnich a niniejszy portal rozpowszechnia jeszcze cos takiego, policja powinna z urzędu sprawdzić coś takiego
   • avatar
    kitamo
    -3
    Dokladnie tak powinni robic - nie informowac gracza nawet ze wiedzą że jest cheaterem tylko wrzucac go na pole walki z innymi cheaterami.
    Jak ktos nawet nieslusze oskarożony zostanie to znaczy ze jest bardzo bardzo dobry i jak nawet tam trafi to krzywda mu sie nie zrobi.
    Chodzi o to by mozna było się bawic.
    • avatar
     leon-san
     0
     Ja jestem za Hardware ID banem. To skutecznie utrudnia im życie.
     • avatar
      AlexPL
      0
      Ojciec siedzi obok dzieciaka? Czyli dwa dzieciaki. Przy czym ten starszy podobno ma dbać o dobro tego młodszego jednak nie może bo go ten kaszkiecik trochę uciska.
      • avatar
       Sander Cohen
       0
       Nie mam nic przeciwko osobom ktore maja super skilla ale cheaterzy mnie tylko wkur...aja i psuja zabawe. Dlatego unikam multiplayera od dawna bo niestety wielu wydawcow nie przyklada wystarxzajacej uwagi do takich problemow. Brawo za probe w tym przypadku.
       • avatar
        PITUCH3
        0
        jakos inne produkcje sobie radzą z cheaterami, COD nigdy, nooo stare wersje i prywatne serwery
        • avatar
         piccardo
         0
         Wystarczy dawać srogie kary, wykryją u ciebie oprogramowanie oszukujące cyk 1 tyś $ kary i ban na wszystkie gry które masz online dożywotni i teraz pokażcie mi chętnego który będzie chciał użyć programów hakerskich? Nie mówię np. o przypadkach gdzie ktoś np moduje sobie gre single czy coś, co za problem mieć forum gry i np. białą listę modów bo to inna bajka ale oczywiste i czyste przypadki oprogramowania jak aimy itd. taka kara i to zniknie natychmiast ze świata rozrywki.
         • avatar
          pawluto
          0
          No tak ...Bo to tak trudno zrobić grę bez chatów !
          21 wiek !!! Producencie - zmądrzej !