Wydarzenia

Czy warto iść na festiwal fantastyki - Pyrkon?

przeczytasz w 2 min.

Pyrkon - Festiwal Fantastyki to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w ciągu roku. W najbliższy weekend Poznań stanie się magicznym miejscem. Zobaczcie jakie atrakcje na Was czekają.

Lubicie fantastykę? Kochacie science-fiction i kiedy tylko słyszycie "Star Wars" to na Waszych plecach pojawiają się ciarki? Czytacie komiksy i na kolejnych Avengersów bilety rezerwujecie miesiąc wcześniej? Jesteście uzależnieni od karcianek, planszówek lub bitewniaków bardziej niż Snoop Dogg od palenia? Grając w Dungeon & Dragons regularnie zarywacie nocki? Jeżeli choć na jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to zdecydowanie powinniście odwiedzić Pyrkon!

Cosplay na Pyrkonie 2019
Cosplay na Pyrkonie 

Pyrkon - najpiękniejszy festiwal?

Czas na trochę osobistych wspomnień mało fantastycznego redaktora, bo z fantastyki to granie w Gothica i w Wiedźmina. No i w Batmana, bo to genialna gra jest. Mimo tego na Pyrkonie czuje się świetnie. To co wyróżnia ten festiwal to zdecydowanie atmosfera - jest absolutnie niepowtarzalna. Przede wszystkim ze względu na ludzi. Uczestnicy Pyrkonu to niepoprawni marzyciele, których pasję czuć w powietrzu. Jeszcze większe wrażenie zrobiła na mnie ich otwartość, chęć nawiązywania nowych przyjaźni i pozytywne podejście do świata. Co ciekawe wielu uczestników Pyrkonu śpi w jednej z hal targowych.

Jeżeli choć trochę interesujecie się fantastyką - czy to grami wideo, plaszkówkami, karciankami, książkami, komiksem lub filmem to na Pyrkonie poczujecie się świetnie. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających mnóstwo atrakcji, które trudno jest nawet streścić. Na oficjalnej stronie festiwalu w zakładce "Program" znajduje się prawie tysiąc pozycji! Wow! Teraz tylko pozostaje zdecydować na co tu się wybrać...

Cosplay na Pyrkonie 2019

Jak wspomniałem wcześniej to ludzie tworzą niezwykłą atmosferę Pyrkonu. Co roku na festiwalu spotykamy niezwykłych cosplayerów, czyli osoby, które przebierają się postaci z książek, gier i filmów. Cosplayerów zawsze jest kolaż, bo od naszych ulubionych - Geralta i Ciri po nawet automat lub konsole do gier. Tak - niektórzy przebierają się za konsole do gier. Zobaczcie nasze wideo z najlepszymi cosplayami Pyrkonu 2019.

Dodatkową motywacją dla cosplayerów jest konkurs - Maskarada. Jury oraz publiczność wybierają najlepsze stroje, a zwycięzca otrzymuje 5 000 złotych oraz wyjazd na International Cosplay Champions Cup w roli reprezentanta Polski.

Teraz już nie powinniście mieć wątpliwości co do tego czy warto wybrać się na Pyrkon. Polski Festiwal Fantastyki trwa przez cały weekend (piątek, sobota, niedziela) i odbywa się w centrum Poznania.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Avengers PS5
    -2
    Będzie tam ktoś z tego portalu?