Telewizory

98 cali za trzy średnie krajowe - oto olbrzymi telewizor Redmi

przeczytasz w 2 min.

Obecnie nie możemy wybrać się do kina, ale możemy sobie zrobić kino w domu. Wystarczy jakieś dobre nagłośnienie i duży telewizor… albo nawet olbrzymi, taki jak 98-calowy Redmi Smart TV MAX.

My, Polacy, lubimy duże telewizory, docenimy też pewnie tę nowość spod skrzydeł Xiaomi. Redmi Smart TV MAX ma olbrzymi, 98-calowy wyświetlacz, który z powodzeniem będzie mógł zapewnić nam kinowe wrażenia w domowym zaciszu. 

Telewizor Redmi Smart TV MAX – 98-calowy olbrzym z HDR-em

Konkretnie urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz LCD o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 60 Hz. Pokrywa on 85 proc. przestrzeni barw NTSC i ma 192 strefy lokalnego ściemniania, dbające o wysoki kontrast, wraz z HDR-em. Do tego dochodzi jeszcze 20 różnych technologii optymalizujących obraz – w tym kolory, ostrość i płynność ruchu. 

Redmi Smart TV MAX telewizor

Choć tworząc kino domowe trzeba osobno zadbać o odpowiednie nagłośnienie, to sam telewizor również ma co nieco do zaoferowania. Producent zmieścił w nim mianowicie dwa 8-watowe głośniki oraz zadbał o dekodery Dolby i DTS. Zewnętrzny sprzęt podłączymy zaś przez HDMI lub S/PDIF

Telewizor Redmi Smart TV MAX można powiesić na ścianie albo też skorzystać z krótszych lub dłuższych nóżek, by postawić go na szafce albo na ziemi. Przede wszystkim jednak trzeba się zastanowić, czy możemy sobie na niego pozwolić. I nie chodzi tylko o cenę (a za moment do niej przejdziemy), lecz o rozmiar. Krótko mówiąc: czy się zmieści.

Redmi Smart TV MAX nóżki

Czy duży telewizor to duży wydatek? Tak, ale nie ogromny

Ale czas na kilka słów o cenie. I jest to zdecydowanie dobra wiadomość. Redmi Smart TV MAX kosztuje 20 000 juanów, czyli – po prostym przeliczeniu – około 12 000 złotych. To mniej więcej trzy średnie krajowe pensje. Nie jest to jednak duże zaskoczenie, bo łatwym do zauważenia faktem jest, że w ostatnich latach duże telewizory poważnie staniały

Przeciętny telewizor o przekątnej 70 cali kosztuje obecnie około 7000 złotych. Dokładając jakieś 2000 złotych możemy sobie pozwolić na 86-calowy LG UM7600 albo 85-calowy Sony XG85. Nie trzeba więc rozglądać się po chińskich sklepach, no chyba że faktycznie chce się mieć aż takiego, 98-calowego olbrzyma.

Źródło: Xiaomi, GizChina, GSMArena, informacja własna

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rTech
  6
  Dla mnie nie ma nic lepszego od LG C9, oczywiście w tej cenie :) nie chcę już nic innego niż oleda. Zmienie zdanie jak się wypali :D
  • avatar
   Kenjiro
   3
   A mnie bardziej niż cena interesuje, czy producent będzie wspierać to urządzenie przez długie lata, czy może jak ze smartfonami, że po roku zaczną się pojawiać zmiany, które będą więcej psuć niż naprawiać, a po dwóch latach oleją naprawę błędów i zostawią jakiś niedorobiony firmware na wieki. O ile do smartfona można wgrać poprzednią i dużo stabilniejszą wersję (chociaż niezbyt prosto), to w TV może to być niemożliwe.
   • avatar
    MastaLama
    2
    Kina zamknięte to można urządzić kino w domu ;)
    • avatar
     Gadon
     -2
     Taki telewizor to chyba w stodole trzeba stawiać... Ostatnio gdy jeszcze używałem telewizora to miał jakieś 20 parę cali i był CRT, więcej jak 32" sobie nie wyobrażam mieć w domu
     • avatar
      kola01
      -3
      "Choć tworząc kino domowe trzeba osobno zadbać o odpowiednie nagłośnienie, to sam telewizor również ma co nieco do zaoferowania. Producent zmieścił w nim mianowicie dwa 8-watowe głośniki"

      8 watowe głośniki w 98 calowym TV ???? I to aż dwa! Wooow, jest się czym pochwalić. ;)
      • avatar
       Emerytv2
       -3
       Dobry projektor, ekran projekcyjny i mamy ponad 100 cali :)
       • avatar
        janek007
        -5
        100 cali do zwykłego salonu to według mnie za dużo. 55 cali to taki optymalny rozmiar i nie trzeba wydawać 12 000 zł jak za 2 500 zł można kupić lepszego wg mnie Philipsa z Dolby Atmos i większymi głośnikami.
        • avatar
         mufasa
         -6
         trzy średnie krajowe...taaaaaa....
         a ile to będzie z minimalnych -koszta utrzymania i opłaty?