Telewizory

Pierwsze telewizory z Wi-Fi 6. Mamy potwierdzenie: będą w tym roku!

przeczytasz w 1 min.

Standard Wi-Fi 6 to szansa na szybkie i niezawodne połączenie z Internetem. W erze serwisów VOD to bardzo ważne cechy dobrego telewizora. Cóż – wygląda na to, że mamy dobre wieści.

Wi-Fi 6 puka do naszych drzwi i chce się rozgościć. Zapraszamy!

Standard Wi-Fi 6 wreszcie zaczyna trafiać do naszych domów. Na półkach sklepowych zadebiutowały już pierwsze routery obsługujące taką łączność, jak również smartfony (jak chociażby Samsung Galaxy S20 czy Xiaomi Mi 10 Pro). Jeszcze przed końcem tego roku superszybki Internet będzie mógł dotrzeć także do telewizorów!

Informację tę oficjalnie potwierdziły dziś firmy Samsung i MediaTek – telewizory południowokoreańskiego producenta zostaną bowiem wyposażone w chipsety przygotowane właśnie przez firmę z Tajwanu. 

Pierwszy telewizor z Wi-Fi 6 – Samsung otwiera nowy rozdział

Obsługą standardu Wi-Fi 6 będą mogły pochwalić się telewizory reprezentujące dwie najwyższe serie Samsunga w tym roku, a więc wyposażone w panele QLED i oferujące rozdzielczość 8K modele spod znaków Q900 i Q950 (Zero Bezel)

Na razie mamy pewność tylko co do wersji przeznaczonych na rynek amerykański, ale niewykluczone, że ich europejskie odpowiedniki będą mieć na pokładzie te same chipsety.

Co nam daje Wi-Fi 6? I dlaczego w ogóle to ma znaczenie?

Telewizory od dawna nie służą nam już tylko do oglądania telewizji. Systemy Smart TV pozwalają łączyć się z najróżniejszymi usługami VOD (na czele z Netfliksem i HBO GO), byśmy mogli oglądać filmy i seriale z Internetu. Szybkość łącza odgrywa więc duże znaczenie. Być może dzięki obsłudze Wi-Fi 6 uda się wdrożyć strumieniowe odtwarzanie treści 8K.

Coraz popularniejsze są także gamingowe usługi streamingowe i w tym przypadku również prędkość i niezawodność Internetu odgrywa istotną rolę. Standard Wi-Fi 6 tymczasem poprawia szybkość transmisji danych i optymalizuje ją w sytuacji, gdy z routerem łączy się duża liczba urządzeń

Źródło: MediaTek, SamMobile, informacja własna

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Gatts-25
    0
    Intel pewnie za drogo chciał sprzedać ten standard Wi-Fi 6 , że Samsung wolał wziąć od Tajwańczyków.Z drugiej strony płacić więcej i dostać towar gorszej jakości też nie opłaca się firmie.Dziwne bo przy dzisiejszych naciskach USA na inne kraje bardziej podejrzewał bym pojawienie się gorszej jakości obsługi Wi-Fi 6 z rozwiązaniami od Intela.Ale gdyby tak się stało to z drugiej strony Samsung zrobiłby sobie antyreklamę i mógłby sprzedać mniejszą ilość tych telewizorów.Chodzi o Intela i ich problemy z lukami w zabezpieczeniach.