Procesory

Rekord świata w podkręcaniu Phenom X4

przeczytasz w 1 min.

Zespół eVeron OC Team z Polski, na czele z Pawłem Milanowskim (MILANS), kolejny raz pobił rekord świata w przetaktowywaniu czterodzeniowych procesorów AMD. Polakom udało się podkręcić układ AMD Phenom X4 9850 Black Edition do 3927.31 MHz.

Rekordu dokonano na płycie głównej ASUS M3A79-T DELUXE z nowym mostkiem południowym SB750, dzięki któremu jest możliwość poprawy możliwości overclockingu oraz z zainstalowaną pamięcią Goodram PRO 1066 i zasilaczem Corsair TX 650 W.

Jako system chłodzenia nasz team eVeron OC zastosował freon, przy napięciu procesora 1.55V. Zespół jednak nie poddaję się, zapowiedział właśnie, że mają zamiar pobić barierę 4 GHz, póki co na przeszkodzie stoi zbyt niskie maksymalne napięcie zasilania, ograniczone software’owo do 1.55 V.

 


Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SoundsGreat
  0
  Pragnę zauważyć, że Core 2 Duo w technologi 45nm można samodzielnie w domu podkręcić do 4GHz. i to nawet na standartowym coolerze (jak sie ma dobrze wietrzoną obudowę). Może i Radeony są na naprawde wysokim poziomie, ale Athlony i Phenomy zostają nieco za konkurencją... AMD/Ati - do boju!!
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nie dokońca jest tak wsystko zależy od szczęścia nabywcy zdarzaja się sztuki, które z dobiciem do 3 lub 3,5 mają ostre problemy.
   Dodatkowo irytować może fakt że bawiąc się w OC w większości przypadków podnosimy napięcie na rdzeniu a co za tym idzie większy pobór energii i krótsze życie układu.
   Co do core duo ładnie się kręci, ale niestety podkręcone do 4 GHz nie nadaje się do użytku - problemy z alokacją i buforowaniem danych - co z tego że masz 4 GHz jak ci się proc dławi
   i pozostałe jajka czekają na dane i miejsce na zrzut - core duo nie potrafi tak efektywnie zarządzać cache jak AMD, ale to z Nehalem ma się zmienić.
   Obecnie największa różnica pomiędzy k10 a Cornore to SOI i core wykonuje 4 instrukcje na takt a K10 niestety 3 - pzdr.