Telefony

Rekordowa liczba wiadomości SMS w Walentynki

przeczytasz w 0 min.

Tegoroczny dzień Świętego Walentego może być najbardziej przesiąkniętym smsami dniem roku, informują eksperci. Badacze VeriSign przewidują, że w Samych Stanach Zjednoczonych zostanie wysłanych 2.2 miliarda wiadomości tekstowych, co przekłada się na 40 procentowy wzrost w stosunku do codziennego ruchu w sieciach telefonii komórkowych i 300 procentowy w porównaniu do tego samego dnia w ubiegłym roku.

VeriSign szacuje, że Amerykanie przesłali około 43 miliardy wiadomości sms w 2006 roku. Ashwin Puri z VeriSign powiedział, że święto zakochanych jest drugim po Nowym Roku najbardziej smsowym dniem w kalendarzu. Święta, które tradycyjnie wiążą się z towarzyskimi spotkaniami w gronie rodzinnym takie jak Święta Bożego Narodzenia również nie pozostają dłużne, ale mimo wszystko nie osiągają tak imponujących statystyk.


Puri przewiduje, że nawał wysyłanych informacji na pewno będzie miał wpływ na jakość świadczonych usług, ale nie powinien wywołać poważniejszych problemów wśród operatorów. "Taka liczba smsów na pewno wystawi sieci na próbę" - dodał. "Jednak możemy mieć do czynienia najwyżej z niewielkimi opóźnieniami, a na pewno nie z niczym, z czym operatorzy nie potrafiliby sobie poradzić."

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!