Gry

Rekordowy debiut Gears 5

przeczytasz w 1 min.

Lata mijają, a seria Gears of War cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeśli komukolwiek wydawało się, że w przypadku Gears 5 będzie inaczej, już teraz można obwieścić, że i ten tytuł trzeba będzie zapisać na koncie sukcesów.

Wysoka sprzedaż Gears 5

Microsoft pochwalił się, iż premiera Gears 5 okazała się największą premierą Xbox Game Studios (uwzględniając obecną generację sprzętu). W porównaniu do Gears of War 4, w pierwszym tygodniu obecności na rynku gra wzbudziła dwa razy większe zainteresowanie. Jakie dokładnie? Przyciągnęła ponad 3 miliony graczy. Ciepło przyjęto zwłaszcza wersję PC, tutaj wzięcie było aż trzykrotnie większe niż w przypadku poprzedniej odsłony serii.

Trudno dziwić się takiemu obrotowi spraw. Po pierwsze, mowa o grze wchodzącej w skład znanej i lubianej serii. Po drugie, Gears 5 był chwalony w recenzjach, średnia ocen gry oscyluje w granicach 85%. Wyróżniany jest przede wszystkim gameplay, bez zarzutu wypada również oprawa wizualna i dźwiękowa, nie można narzekać też na ilość trybów rozgrywki, każdy sympatyk strzelanek znajduje tu coś dla siebie.

Przypomnijmy, że Gears 5 zadebiutował 10 września, na Xbox One oraz PC. Sięgnęliście po ten tytuł lub planujecie taki krok?

Źródło: news.xbox, Gears of War

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Gears 5 to bardzo dobry tutuł w który warto zagrać a takie Death Stranding co ma wyjsc na ps4 to jakas kpina. Jesli mam wydac 250 zł na gre to na pewno nie na taką która oferuje bieganie kolesiem po pustej mapie z noworodkiem w słoiku i symulator sikania,wybór jest prosty Gears 5!
  • avatar
   Emisariusz_
   1
   a ja myślę, że duża część gra na PC bo jest w abonamencie Game Pass :)