Smartfony

Google zatrudniło nowych stażystów? Spójrzcie na rendery Pixel 6 i Pixel 6 Pro

przeczytasz w 2 min.

Google powinno wydać w tym roku kilka nowych smartfonów. Jednym z nich będzie Pixel 6, innym być może Pixel 6 Pro. Czyżby obydwa miały nieco zaszokować designem?

Rendery smartfonów Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro

Smartfony z logo Google nie są na naszym rynku szczególnie popularne, ale nie wynika to z tego, iż mają słabą specyfikację, a z kilku innych powodów. Mimo tego jest grono ich zwolenników, osób, które być może będą zainteresowane także tegorocznymi nowościami. Pod warunkiem, że nie zniechęci i design, który może okazać się dość oryginalny, można chyba nawet powiedzieć, że krzykliwy.

Przedstawione rendery sugerują, że Pixel 6 i Pixel 6 Pro będą do siebie dość podobne, a jednocześnie mocno odbiegające od poprzedników. Nie chodzi tu o przeniesienie frontowych aparatów z lewego górnego rogu na środek górnej części ekranu, ale o diametralnie inne i nietypowe osadzenie głównych aparatów. Producent ma zdecydować się na mocno wystającą belkę biegnącą przez całą szerokość obudowy. Do tego spory miks kolorów.

Design Pixela 6 powinien być właśnie taki

Co sądzicie? Można powiedzieć, że to jedynie nieoficjalne doniesienia i nie muszą mieć nic wspólnego z prawdą. Można, ale powyższe źródło nie jest jedynym, które potwierdza właśnie taki projekt smartfona Pixel 6.

Przychyla się do tego również Max Weinbach, który z reguły jest bardzo dobrze poinformowany. Jedyne co poddaje w wątpliwość to kolorystyka pokazana na omawianych renderach, aczkolwiek wydaje się ona nieco mniej istotna niż cała reszta.

Kiedy premiera Google Pixel 6?

Wypada nastawiać się na to, że Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro zostaną zaprezentowane jesienią, zgodnie z dotychczasową polityką tego producenta. Już wcześniej pojawiały się informacje, że wykorzystany zostanie tutaj tajemniczy procesor określany nazwą Whitechapel. Do tej pory Google stawiało na układy Qualcomm Snapdragon.

W tym roku pojawi się też Pixel 5a, być może nawet nieco wcześniej. Będzie to mniej zaawansowana konstrukcja, bezpośredni następca Pixel 4a raczej nie odbiegający od niego designem. Jego dostępność może okazać się jednak ograniczona wyłącznie do kilku rynków.

Źródło: twitter - @jon_prosser, @MaxWinebach, FRONT PAGE TECH

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  3
  O gustach się nie dyskutuje, a jestem pewien, że i taki model znajdzie swojego amatora. Jednak, nie przewiduję nowego trendu, tak silnego, żeby Google mogło stawiać tutaj warunki innym producentom, albo przynajmniej żeby ktoś za tym podążył. Każdy chce mieć model jak najsmuklejszy i do tego trwały. Taka "dupka" będzie moim zdaniem praktyczna i nieporęczna zarazem. Będzie można oprzeć o nią palec i nie ściskać słuchawki, zaś samo wyciągane lub wkładanie do nieco węższej kieszonki będzie trudne. Pożyjom, uwadim - czy jakoś tak :)
  • avatar
   DOMAR87
   3
   Dizajn bardzo ciekawy, podoba mi się :-)
   • avatar
    TheEquinoxe
    2
    W końcu pojawia się coś innego, ciekawego i wyróżniającego się z armi klonów, a tu wchodzu redaktor i "no to przecież musiał jakiś stażysta zaprojektować!". xD
    • avatar
     Adelar
     1
     I super, niech Google zatrudni więcej stażystów.
     Nareszcie coś fajnego i wyróżniającego się odrobinę, a nie tylko klonowanie jabłek.
     • avatar
      kamishi
      -3
      Multipla.
      • avatar
       Janisz
       0
       Wygląda ciekawie na tle innych postrachów trypofobów. Belka i praktyczna, bo i o co palec zaczepić i jak się położy na stole, to nie będzie się bujać i obiektywu rysować i nie zarazem, bo w narożnikach będzie się zbierać kurz i nie będzie to zbyt estetyczne...

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login