• benchmark.pl
 • Gry
 • Risen 2: Mroczne Wody Edycja Kolekcjonerska - zawartość Was powali
Gry

Risen 2: Mroczne Wody Edycja Kolekcjonerska - zawartość Was powali

z dnia
Andrzej Sitek | Redaktor serwisu benchmark.pl
38 komentarzy Dyskutuj z nami

Chcesz beczkę po rumie?

Stosunkowo niedawno komentowaliśmy Risen 2: wymagania sprzętowe gry na PC i edycja kolekcjonerska, szczególnie w aspekcie prezentowanej, rozszerzonej, bogato wyposażonej wersji zapowiedzianej w Wielkiej Brytanii, w której znalazł się np. amulet i czarna jak smoła flaga z piracką banderą.

Okazuje się, że polska wersja gry przygotowana przez dystrybutora, firmę Cenega, wcale nie będzie uboższa. Wręcz odwrotnie...

Risen 2: Mroczne wody gra edycja kolekcjonerska zawartość

Po pierwsze w rodzimej edycji kolekcjonerskiej znajdą się wszystkie elementy zachodnich edycji specjalnych oraz trzy dodatkowe, unikalne elementy, dostępne tylko w Polsce: ilustrowany poradnik przejścia gry, osiemnastocentymetrowa figurka postaci z gry - gnoma Jaffara, oraz Antałek Stalowobrodego - drewniana beczka po rumie, mieszczącą wszystkie elementy edycji kolekcjonerskiej.

Oczywiście byłoby wspaniale, gdyby beczułka zawierała prawdziwy grog, rum lub inny napitek prawdziwego pirata, ale na to niestety nie ma co liczyć. I jeszcze jedno. Do toczenia tej beczki nie trzeba będzie wielu chłopa bowiem jej długość to zaledwie 30 centymetrów.

Poniżej pełna lista zawartości edycji kolekcjonerskiej Risen 2 Mroczne wody:

 1. Antałek Stalowobrodego" - drewniana, indywidualnie numerowana beczka po rumie.
 2. Wysokiej jakości etui.
 3. Pudełko na grę.
 4. Pudełko na ścieżkę dźwiękową i film „Making of".
 5. Zestaw grafik „The art of Risen 2".
 6. Gnom Jaffar - 18-centymetrowa figurka postaci z gry.
 7. Duża mapa świata gry oraz plakat - format A1.
 8. Trzy pirackie naklejki.
 9. Piracka bandera o wymiarach 100x60 cm
 10. Metalowy amulet voodoo.
 11. Rozbudowany, ilustrowany poradnik.
 12. Instrukcja do gry.
 13. Płyta CD ze ścieżką dźwiękową.
 14. Płyta DVD z filmem „Making of".
 15. Płyta DVD z grą w podwójnej wersji językowej.

Sugerowana cena powyższego wydania w wersji PC to 259 złotych. To suma zdecydowanie do przyjęcia, w przeciwieństwie do niedawnego przykładu przeboju z NCsoft, czyli Guild Wars 2: nadciąga preorder, cena edycji kolekcjonerskiej wbija w glebę.

Jeszcze jedną ciekawostką dotyczącą najnowszych przygód Bezimiennego jest polska obsada gry. Wśród nazwisk trudno nie zauważyć Adama „Nergala” Darskiego, lidera zespołu Behemot.

Swoją drogą, Darski, znany wcześniej pod takimi pseudonimami jak „Holocausto” lub „Howlin' De Ville" to całkiem niegłupi facet, który może poszczycić się magisterium z historii i ciekawą ścieżką kariery. Poniżej próbka bardzo „pirackiego” głosu Nergala, właściwie wyglądu też, brakuje mu tylko opaski na oku i drewnianej nogi.

Risen 2: Mroczne wody ukaże się w edycji standardowej oraz kolekcjonerskiej równolegle z premierą europejską. Równocześnie odbędzie się premiera wersji cyfrowej gry na platformie MUVE Digital. Cenega obiecuje, że skład i wizualizacja edycji standardowej oraz wydania elektronicznego gry zostaną ujawnione wkrótce. Premiera w Polsce zapowiadana jest na 27 kwietnia.

Przypomnijmy jeszcze, że Risen 2 to następca dobrze przyjętego prekursora serii, który pojawił się w Polsce w październiku 2009 roku. Risen 2 jest klasyczną grą RPG opracowaną przez Piranha Bytes - twórców serii Gothic.

Gracz, będąc właścicielem okrętu, podróżuje między rozsianymi po oceanie wyspami, spotykając w trakcie przygody kilka frakcji, do których może dołączyć. Od jego wyborów zależeć będzie los statku i załogi, a w miarę rozwoju fabuły - także całej krainy. Oficjalna strona gry znajduje się pod tym adresem, profil facebookowy zaś tutaj.

 

Więcej o grach:

Źródło: cenega, youtube

Komentarze

38
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zawartość edycji kolekcjonerskiej mi tam pasuje!
  "Własny statek, załoga i ładownia pełna rumu"!
  Zawsze chciałem poczuć się jak Jack Sparrow :D
 • avatar
  "Metalowy amulet voodoo.
  Trzy pirackie naklejki.
  Gnom Jaffar - 18-centymetrowa figurka postaci z gry..."
  Jakoś tego typu rzeczy do mnie nie przemawiają, rozumiem dodać do zestawu płytkę z muzyką czy też historię powstawania gry ale takie zabaweczki ?? Takie gry z reguły kupują osoby w wieku ~ 25 lat (strzelam), a nie 14 latkowie, no chyba jako prezent dla dziecka to ok. Osobiście bym to zamienił na jakiegoś specjalnego "pendrajwa" czy też książkę fantasy...
 • avatar
  Kooozak :] czekam na tą gierę z niecierpliwością :)
 • avatar
  Dla samej beczki nie warto tej gry piracić :D ciekawe jak liczą za samą beczkę?
 • avatar
  Jeśli jeszcze w beczułce byłby grog ... to bym kupił ;)
 • avatar
  Zestaw konkretny, chociaż wolałbym figurkę i płytę Behemota.
 • avatar
  tak jak autor żałuję, że beczuszka nie będzie pełna.
 • avatar
  Ja zazwyczaj pobieram właśnie, ale jeżeli gra jest naprawdę fajna to po prostu ją kupuję bo nie będę jej ściągał wiecznie jak tylko będę chciał od nowa sobie przejść. Osobiście uważam że piractwo daje nam możliwość przetestowania gry... Tym bardziej jeżeli chodzi o grę online to warto kupić, aby cieszyć się pełną i legalną formą gry ;)
 • avatar
  No kurna,beczka rumu pusta!!!
  Hańba kamraci, bez rumu to na statek nie wejdziemy i basta!
  Toż Risenowy to dodatek i najpierw trza się pożądnie napić, co by gra piękną i dopracowaną się zdała.

  Ale ogólnie zacna kolekcyjka ;)
  (Ale rum! Rum! Kamraci jak to bez rumu!!)
 • avatar
  @Munzer
  Dobrze prawisz ;D \m/
 • avatar
  259zł za tyle rożnych pierdół to mało, niejedna edycja kolekcjonerska potrafiła kosztować 300-500zł.
 • avatar
  Nie chcę się czepiać, ale coś mi się zdaje, że ta lista to nie jest lista zawartości edycji kolekcjonerskiej. No chyba, że serio załadują mi tam ogromny ocean, własny okręt i 3 grywalne frakcje :P
 • avatar
  Poczekam na recenzje. Jak gra będzie tak kiepska jak pierwsza część, to podziękuję. Co mi się nie podobało? Dwa ostatnie akty - od momentu wejścia w jaskinie - wyglądają tak samo dla każdej klasy postaci. Do tego fatalnie stworzona walka z ostatnim bossem - wszystkie klasy walczą tak samo.

  Oby teraz było lepiej, bo jak będzie gorzej to dostaniemy Gothica 3/4 :)
  -1
 • avatar
  pogrywam w bete i takie sobie ;( ...
  -2
 • avatar
  Poczekam na recenzje. Jak gra będzie tak kiepska jak pierwsza część, to podziękuję. Co mi się nie podobało? Dwa ostatnie akty - od momentu wejścia w jaskinie - wyglądają tak samo dla każdej klasy postaci. Do tego fatalnie stworzona walka z ostatnim bossem - wszystkie klasy walczą tak samo.

  Oby teraz było lepiej, bo jak będzie gorzej to dostaniemy Gothica 3/4 :)
  -3
 • avatar
  A jabym wolał płytę nergala, zamiast tej beczółki,która będzie stać i się kurzyć. Wydaje mi się że tej gry nie kupię.
  -5
 • avatar
  nie wiem jak szanowni koledzy, ale ja m.in. ze względu na szanownego 'nergala' gry nie kupię.
  -13
 • avatar
  Zawsze mnie bawiły osoby kupujące takie gówna i płacące większe pieniądze. Wszystkie elementy tej edycji są oczywiście "Made in China" wyprodukowane za kilka dolców, ale jak widać są osoby, które zapłacą za to setki złotych.
  -31
 • avatar
  Prawdę panowie prawicie. Fajnie to było rozwiązane w Total War: Shogun 2. Jak kupowałam go swojemu chłopakowi to kupiłam mu tylko lekko droższą edycję z książką i plakatem. Wersję ze 2 razy droższą z popierdółkami sobie darowałam :)