Karty graficzne

RTX 4050 dostrzeżony na targach firmy GALAX! Tak jakby…

przeczytasz w 2 min.

Patrząc na najświeższą premierę kart Nvidii, wielu z nas zapewne będzie czekać na tańsze karty z generacji Ada Lovelace. A co gdyby „nagle” jeden z producentów zasugerowałby pojawienie się jednego z takich modeli? To znaczy, że ktoś ma dziwne poczucie humoru w tej korporacji…

Jesteśmy już po premierze najpotężniejszej karty graficznej na rynku, jak również po aferze związanej z mylącym nazewnictwem kart z serii RTX 4080. Niedawno pojawiły się natomiast plotki o tym, że jeden z partnerów „zielonych” zamierza wydać grafikę RTX 4050. Skąd pojawiła się ta informacja i z jakiej przyczyny nie ma ona większego sensu?

Niedawno na Filipinach odbyła się organizowana przez firmę GALAX prezentacja i premiera karty GeForce RTX 4090 SG. Przy jednej z wystaw, gdzie był prezentowany ów flagowy model, jeden ze zwiedzających zwrócił uwagę na pewien detal dotyczący stoiska.

RTX-4050-leak

Jak widzicie na powyższym zdjęciu, które zostało udostępnione na platformie Reddit, na jednym z dolnych pudełek można odnaleźć napisy „GEFORCE RTX 4050”. Część osób od razu założyła, że jeszcze na tej samej imprezie zostanie zaprezentowana właśnie ta karta. Problem polega na tym, iż nie ma to najmniejszego sensu. Otóż Nvidia dopiero co przedstawiła flagowe modele swoich kart i do teraz niewiele pisała o niższych modelach z generacji Ada Lovelace. Ponadto (jak zapewne większość z Was kojarzy) słabsze modele GPU powstają nierzadko w wyniku „cięcia” pełnych jednostek. Nie wspomnę już o tym, że w wielu przypadkach poznajemy specyfikacje przedpremierowych jednostek graficznych w czasie trwania ich testów (wycieki z różnych benchmarków).

RTX-4050-stand

Kolejna sprawa tkwi w swego rodzaju bezsensowności wydawania RTX 4050 w tym okresie. Jesteśmy świeżo po wycofywaniu się górników z rynku kryptowalut. Coraz więcej kart zaczyna tanieć i wreszcie (po wielu miesiącach czekania) podaż w stosunku do popytu zaczyna wzrastać. W ciągu najbliższych kilku miesięcy zaczniemy mieć na rynku coraz więcej, coraz tańszych kart z serii RTX 3060/3070/3080. Oznacza to, że wydanie „małej” karty z generacji Ada Lovelace mogłoby pokrzyżować plany wyczyszczenia magazynów z kart poprzedniej generacji przed okresem świątecznym.

Premiera RTX 4090 - prezentacja i test

Ostatnią kwestią jest natomiast to, skąd w ogóle ten napis się pojawił na tym pudełku? Wielu użytkowników sugeruje najprostsze rozwiązanie – magię photoshopa. Inni natomiast wskazują na ewentualny żart ze strony jednego z pracowników firmy GALAX. Pudełko ma dokładnie te same gabaryty, co dla karty RTX 4090. Oznaczałoby to, że po prostu podczas wydruku gotowych opakowań, osoba odpowiedzialna za ten etap uznała, że będzie „zabawnie” podmieniając numery. Ile w tym prawdy? Prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy…

NVIDIA-karty

A co Wy o tym wszystkim myślicie? Kiedy się spodziewacie nadejścia najtańszych kart z serii RTX 4000? Dajcie znać w ankiecie i napiszcie w komentarzach!

Przy okazji – Zachęcam do odwiedzenia dyskusji na platformie Reddit. Wpis o „premierze” RTX 4080 4GB w szczególności mnie rozbawił.

Źródło: techradar, Reddit

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Xemek
  2
  Może będzie dobrą opcją do ultra na FHD?
  • avatar
   kabanosek
   1
   Wytłumaczy mi ktoś z punktu widzenia zwykłego ciecia po co wychodzi 4090 która wiadomo że przebija 3090 dwukrotnie, natomiast nie ma nic pomiędzy właśnie tymi kartami ani alternatywy do najbardziej według mnie wyczekiwanego 4060 ?
   • avatar
    szymcio30
    0
    Ktoś sie walnął z nadrukiem na opakowaniu i już afera, albo jeszcze lepiej jest to typowy fotomontaż. To, ze wyjdą 4070, 4060, 4050 to jest pewne, ale nie dopóki zalegają na magazynach RTX 3050,60, 60Ti bo jak wiemy skasowali premierę 4080 12GB który jest RTX 4070 lub Ti
    • avatar
     JanuczekSzopen
     -8
     Mam do ciebie pytanko. Czy chciałbyś zarobic nawet 100 milionow$? Na pewno tak! Pozwól ze się przedstawię najpierw! Oto jestem ja Jan Szopen światowej sławy ekspert rynku kryptowalut, wielki autorytet co potwierdzają dziesiątki najbardziej prestiżowy h nagrod rynkowych! Tylko na handlu kryptowalutami zarobilzym jiz 125 milionów$ stając się jednym z najbogatszych ludzi s Polsce!
     Tak odpowiedz brzmi kryptowaluty! Kryptowaluty Aa droga do sukcesu, nazywane złotem XXI wieku! Kryptowaluty z każdego robią multikionera!
     Mam dla ciebie propozycje nie di odrzucenia! Zarejesteujnsie w aplikacji Crypto com na telefonie i skorzystają z mojego kodu polecajacego a dostaniesz ode mnie az 25$ w kryptowalucie cro na pierwsze inwestycje!!
     To pewna kasa za darmochę ode mnie dla ciebie!! A oto upoważnienie moje! Upoważniam firmę Crypto Com do obciążenia mojego rachunku w cro aby każdy kto wykorzysta mój kod dostał 25$ w cro! Podpisano Jan Szopen!
     Wykorzystaj ten kod i kup pierwsze kryptowaluty już dzis i dołącz do nas ludzi obrzydliwie bogatych!!!
     Janjuz mam wszystko! Wielka posiadłość z pięcioma podgrzewanymi basenami, cztery najdroższe elektryczne Tesle, piec najdroższych telewizorów 8K, dobkazddgo z nich kina domowe 1000 Wa!t
     A wokół mnie najpiękniejsze kobiety z całego świata z którymi się zabawiam codziennie!
     Ty tez morzesz żyć jaknkrol!!!! Tylko wykorzystaj
     mój kod!!!! Jak najszybciej!! !!’nnb n!!!!!!! Oto mój kod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     jjey2xxs9c