Karty graficzne

RV790 pierwszy, RV740 nieco później - ATI nieco zmienia plany

przeczytasz w 1 min.

ATI mówi: najpierw wydajność! 55nm RV790 jest pierwszym nowych chipem od ATI, jaki pojawi się w następnym kwartale. ATI poinformowało o jego dostępności w kwietniu ale również poinformował o tym, że RV740 (pierwsza karta graficzna do desktopów w procesie 40nm) powinna pojawić się troszkę później.

Producent obecnie skupia się na rozwiązaniach mobilnych i zapowiada laptopa Asus posiadającego RV740 "na pokładzie". Także 'pecetowe' wersje powinny pojawiać się późnym kwietniem bądź w maju. ATi zdecydowanie chce zaskoczyć Nvidię, która nie bardzo chce wierzyć w to, że ATI pokona produkty "zielonych" nowym procesem technologicznym.

ATI było szybsze w przejściu na 65nm, 55nm i nawet teraz, na 40nm proces technologiczny. Nvidia będzie musiała poczekać na 32nm aby spróbować pokonać ATI. Ale najpierw musimy zobaczyć pierwsze chipy Nvidii wykonany w procesie 40nm lub chociażby usłyszeć konkretną informację o takim produkcie.

Źródło: fudzilla.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  0
  Nvidia ma za niedługo dawać 40nm(tak samo jak radeon)! To szanse bądą wyrównane od tym względem! Ja czekan na gtx350/380, bo ma to być skoj tak jak z serii 7 na 8! wszystko 2 razywiecej niż gtx280/285 i to na jednym rdzeniu!!!!
  • avatar
   Pisschrist
   0
   tja... już to widzę. każda nowa generacja kart nVidii począwszy od serii 8xxx jest niesamowitym skokiem:p (no, oprócz gtx 260/280)