Telewizory

292-calowy telewizor i inne nowości Samsunga z InfoComm 2019

przeczytasz w 1 min.

Zobaczcie, co firma Samsung pokazała na targach InfoComm 2019 – olbrzymiej imprezie poświęconej technologiom audiowizualnym.

Targi InfoComm 2019 za nami. Pisaliśmy już, co pokazała na nich firma LG, ale sporo ciekawych nowości przywiózł na Florydę także Samsung. Największe wrażenie bez wątpienia zrobił The Wall Luxury – 292-calowy telewizor 8K. Do jego stworzenia producent z Korei wykorzystał skalowalną technologię MicroLED, która wcześniej była sercem choćby 146-calowego modelu. Ten nowy może także pochwalić się odświeżaniem 120 Hz, obsługą HDR, obecnością technologii Quantum Processor Flex i jasnością 2000 nitów.

Samsung The Wall Luxury

Pomysł stojący za The Wall Luxury to wizja, w której telewizor pokrywa całą ścianę i wtapia się w tło, za sprawą Trybu Ambient, który kojarzyć możecie z serii QLED tego producenta. Innymi słowy: to urządzenie działać ma nawet wtedy, gdy nie ogląda się filmów, co oznacza, że rachunki za prąd mogą być przerażające…

...Choć odbiorców pewnie nie przerażą, bo i przeciętny Kowalski na taki telewizor nie będzie mógł sobie pozwolić. Ceny wprawdzie nie zostały ujawnione, ale 98-calowy Q900 kosztuje 100 000 dolarów i nie ma opcji, by to cacko było tańsze.

Na tym oczywiście nie koniec. Firma Samsung zaprezentowała również większą, 65-calową wersję cyfrowej tablicy Flip, której zadaniem jest usprawnianie pracy w grupach. Oprócz większej przekątnej ma ona również cechować się szybszym działaniem i wygodniejszą obsługą, a dodatkowym plusem jest uchwyt No Gap, dzięki któremu ekran znajduje się przy samej ścianie. 

Samsung Flip 65

Dopełnieniem całości była prezentacja oprogramowania MagicINFO 7. Wśród nowości znajdują się: Brightics AI (optymalizacja kampanii promocyjnych w oparciu o analizę danych w czasie rzeczywistym), Event Triggering (wyświetlanie informacji w oparciu o konkretne zachowania klientów) i Spot Solution (ustalanie najbardziej widocznych miejsc w oparciu o dane z kamery 3D).

Samsung MagicINFO

„Nowa wersja MagicINFO to kolejny krok w kierunku realizacji wizji dostarczania jednego ekosystemu rozwiązań digital signage, na który składa się hardware w postaci szerokiej gamy urządzeń Full HD, 4K, 8K, LED czy tablic interaktywnych. Całość uzupełnia software pozwalający na łatwe zarządzanie sprzętem, czyniąc całość kompletnym rozwiązaniem” – podsumował Michał Ptak z Samsung Electronics Polska.

Źródło: Samsung, Engadget

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HomeAudio
  1
  No i w końcu TV o rozmiarze dla mnie :D
  Projektor będzie można wyrzucić do kosza ;)
  • avatar
   DragonRed
   0
   No to mamy otwartą drogę do pokazu pierwszego na świecie TV z rozdzielczością 16k i to pewnie już w przyszłym roku.
   To czekamy na konsole nowej generacji oraz pokaz możliwością co znaczy moc obliczeniowa kilku GPU połączonych razem i odpowiednio wykorzystana przez oprogramowanie.Na chwilę obecną Windows z tego powodu ma ogromne braki.
   • avatar
    darioxsata
    -2
    8K to zdecydowanie za malo jak na tak gigantyczny ekran! Telewizor 300 cali musi juz miec rozdzielczosc 32K czyli 30720 x 17280 pikseli!
    Dlatego tak wazne jest aby nie zatrzymywac sie na nadchadzacym 8K! Za wszelka, wszelka cene ludzkosc musi dazyc do jak najwiekszej liczby pikseli w telewizorach i monitorach!
    Bo tylko wtedy dojdziemy do doskonalosci w wyswietlaniu szczegolow na ekranach naszych telewizorow!
    Tak sie mierzy doskanala szczegolowosc obrazu wzgledem wielkosci odbiornika TV.
    8K jest rozdzielczioscia przeznaczonom na telewizory o maksymalnych rozmiarach 100 cali! 16K jest przeznaczone dla telewizorow od 100 cali do 250 cali! A 32K jest wlasnie rozdzielcozscia przeznaczona do telewizorow maksymalnie 400 cali!
    Powyzej 400 cali musi juz byc zastosowana rozdzielczosc 64K czyli 61440 x 34560 piskeli tak do 800 cali!
    Powyzej 800 cali musi zostac zastosowana rozdzielczosc 128 K czyli 122800 x 69120 pikseli!
    • avatar
     zielony888
     0
     Dla mnie jednak jest coś nie tak, że Koreańczycy lubią szokować tymi przekątnymi, przechodzą do 8K jak nie da się nic jeszcze zdobyć na 4K itd itd. Takie masowe wywieranie efektu WoW to trochę dziwna rzecz. Np. Philips nie robi takich szopek.

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login