Telewizory

Telewizory Samsung Neo QLED na rok 2022 - oto one

przeczytasz w 2 min.

To najlepsze telewizory LCD, jakie Samsung przygotował na ten rok. Za nami oficjalna premiera telewizorów Neo QLED w Polsce.

Samsung Neo QLED 2022 – premiera w Polsce

Samsung Neo QLED to rodzina telewizorów LCD wyposażonych w podświetlenie Mini LED i technologię Quantum Dot. Zapewniają całkiem wysoki kontrast, bardzo dobre kolory, pierwszorzędną jasność i funkcjonalność, jakiej można wymagać od nowoczesnego sprzętu. Na tegoroczną linię złożą się modele o przekątnych od 43 do 85 cali, reprezentujące serie QN95B, QN91B, QN90B i QN85B

Co mają do zaoferowania nowe telewizory Samsung Neo QLED?

(Poza 43- i 50-calowymi modelami QN90B i QN91B) wszystkie tegoroczne telewizory Neo QLED oferują 14-bitową skalę luminacji, dzięki czemu zarówno w jasnych, jak i ciemnych scenach szczegółowość stoi na bardzo wysokim poziomie. Wykorzystujący sztuczną inteligencję procesor dba ponadto, by nawet treści o gorszej jakości nie odstawały zbytnio od tych nagranych w rozdzielczości 4K. 

Samsung Neo QLED 2022 1

Wspomniane wyłączone modele, a także cała seria QN85B oferuje HDR 1500, a w pozostałych możemy liczyć na jeszcze bardziej przekonujące efekty (opisywane jako HDR 2000). Wszystkie bez wyjątku natomiast otrzymały certyfikat „Zweryfikowane przez PANTONE”, co oznacza tyle, że o wierność odwzorowania kolorów można być absolutnie spokojnym. Możesz również liczyć na szerokie kąty widzenia, powłokę antyrefleksyjną (oprócz serii QN85B) oraz automatyczne dostosowywanie obrazu do warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. 

Telewizory Neo QLED na rok 2022 to także najnowsza wersja platformy Smart Hub, dającej dostęp do wszystkich popularnych aplikacji VOD i funkcji SmartThings (dla inteligentnego domu). Możesz też liczyć na łatwe przesyłanie treści ze smartfona na duży ekran, dzielenia obrazu na kilka stref wyświetlania oraz Zaawansowane Funkcje Dla Graczy+. Pod tą nazwą kryje się pakiet rozwiązań, takich jak podręczny panel ustawień, niski input lat czy FreeSync Premium Pro, a w QN95B oraz wybranych wariantach QN91B i QN90B także upłynnianie ruchu do 144 Hz w 4K

Samsung Neo QLED 2022 2

A jak się sprawy mają w kwestii audio? Producent wspomina o obsłudze technologii Dolby Atmos, o Dźwięku Podążającym za Obiektem+, Aktywnym Wzmacniaczu Głosu, Dźwięku Dopasowanym do Przestrzeni oraz funkcji Q-Symphony (przy współpracy z soundbarami Q-Serii). W przypadku serii QN85B, QN90B i QN91B mamy głośniki o mocy 60 W, a w QN95B – 70 W. 

Telewizory Samsung Neo QLED na 2022 rok – porównanie: 

cecha \ seria:QN95BQN91B/QN90BQN85B
Rozdzielczość:4K4K4K
HDR:tak, HDR 2000tak, HDR 2000 (bez modeli 50 i 43 cale)tak, HDR 1500
Częstotliwość odświeżania:100 Hz 100 Hz (bez modelu 43 cale)100 Hz 
Procesor:Neuronowy Procesor AI Quantum 4KProcesor AI Neo Quantum 4KProcesor AI Neo Quantum 4K
Podświetlenie:Quantum Mini LEDQuantum Mini LEDQuantum Mini LED
Głośniki:4.2.2, 70 W4.2.2, 60 W (bez modeli 50 i 43 cale)2.2.2, 60 W
Tunery:DVB-T2/C/S2DVB-T2/C/S2DVB-T2/C/S2
Smart TV:taktaktak
Przekątne:43/50/55/65/75/85 cali43/50/55/65/75 cali55/65/75/85 cali

Przypomnijmy na koniec, że tydzień temu na polskim rynku zadebiutowały telewizory Samsung OLED z serii S95B.

Źródło: Samsung Polska, informacja własna

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Niebawem pełna recenzja Samsung Neo QLED 65QN95B :) Zdecydowanie warto się nad tymi telewizorami pochylić - mimo, że już zeszłoroczna linia wydawała się niemal idealna to jednak Samsung zdołał odczuwalnie poprawić obraz w kilku przynajmniej aspektach.
  • avatar
   Niemen Crystal
   0
   Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
   niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
   • avatar
    .NiemenCrystal
    0
    Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
    niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)    A wiecie, że nie jestem botem i złośliwe komentarze na temat mojej matki mogą boleć?
    • avatar
     ECRYGIGS
     -1
     A kiedy telewizory 8K?