Telewizory

Telewizor Samsung z Ambilight - co ty na to?

przeczytasz w 1 min.

System Ambilight to coś, co wyróżnia telewizory Philips na tle konkurencji. Tylko one oferują nastrojowe oświetlenie i dla wielu osób jest to powód, by wybrać właśnie je. Wygląda jednak na to, że lada chwila pojawi się alternatywa.

Telewizory Samsung z Ambilight? No prawie

Podczas targów CES 2023 pojawiła się bardzo interesującą zapowiedź. Nadchodzą telewizory Samsung z Ambilight. No dobra, nie do końca, ale ostatecznie wychodzi prawie że na to samo. O co więc chodzi?

Ano o to, że telewizory Samsung (jako jedyne poza urządzeniami Philips) będą oficjalnie kompatybilne z aplikacją Philips Hue Sync TV. Z poziomu tego programiku użytkownik będzie mógł zsynchronizować lampy z rodziny Hue ze swoim telewizorem, a także zmienić ustawienia świecenia. 

Samsung Ambilight foto

Dzięki temu, że rodzina Philips Hue jest bardzo szeroka i zawiera oświetlenie najróżniejszego rodzaju, bez trudu będzie się dało stworzyć sobie coś na wzór systemu Ambilight do telewizora Samsung. Bez trudu, ale nie bez kosztów.

Droga to rzecz

Nie dość, że będzie trzeba kupić produkty Philips Hue, to jeszcze dodatkowo zapłacimy za samą aplikację. I to niemało – Philips Hue Sync TV dla telewizorów Samsung będzie kosztować 130 euro

Już teraz jest ona dostępna w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Singapurze, Korei Południowej i kilkunastu europejskich krajach. Niestety na liście nie ma na razie Polski. 

A które telewizory Samsunga będą kompatybilne z tą aplikacją? Wszystkie ubiegłoroczne modele z serii QLED (od Q60B w górę), Neo QLED (od QN85B w górę) i QD-OLED (S95B). 

Źródło: Signify, Samsung, FlatpanelsHD

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gofish
  1
  Szkoda tylko że prawie. A już marzylem o MicroLED z Ambilight. Noc cóż, lipa jak zwykle...
  • avatar
   biuro74
   1
   To dziewczę na kanapie się prosi o memizację ;-)
   • avatar
    Siekierka
    -3
    Bez sensu... to już lepiej kupić Hue Sync Box xD
    • avatar
     Dragonik
     -3
     Ambilight jest w ogóle niepotrzebne, kolega miał philipsa z ambilightem, to się oglądać nie dało.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Philips Hue, nie dziękuję. Po tej aferze z 2015 nie warto im ufać. Pierwszą wersje hub'a też nieelegancko skasowali w 2020 roku odcinając od ich serwerów.
      "oficjalnie kompatybilne" brzmi jak opłata za plakietkę kompatybilne, zresztą dość wysoka ta kwota.