Telewizory

Samsung wprowadza luksusowe telewizory. Ceny zwalają z nóg

przeczytasz w 2 min.

Samsung nie zwalnia tempa. Producent wprowadził do sprzedaży luksusowe telewizory Micro LED w rozmiarze 76 - 114 cali, których ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Od momentu sprzedaży pierwszego telewizora Micro LED w Polsce minął już ponad rok – pod koniec 2022 r. pisaliśmy o 110-calowym modelu Micro LED za 675 tys. złotych. Producent widzi potencjał w luksusowych telewizorach i podczas targów CES 2024 prezentował kolejne modele.

Zainteresowani nie musieli długo czekać na premierę sprzętu. Do sprzedaży w Polsce trafiły kolejne telewizory z serii Micro LED.

W Polsce są chętni na luksusowe telewizory

Sprzedaż topowych telewizorów to dowód, że w naszym kraju istnieją osoby o wysokich wymaganiach, które pragną cieszyć się niezwykłymi doznaniami i jakością obrazu, której może dostarczyć zaawansowana technologia.

Nowe telewizory są dostępne aż w pięciu rozmiarach: 76, 89, 101, 110 i 114 cali, ale sprzęt jest dostępny dla najbogatszych klientów – ceny urządzeń wahają się od 399 999 do 675 tys. złotych.

Samsung Micro LED

Skąd tak wysoka cena?

Telewizory Micro LED charakteryzują się bardzo dobrą jakością obrazu. Jak wskazuje sama nazwa, w wyświetlaczach tych stosowane są samoemisyjne diody LED o wielkości zaledwie 100 ㎛, co jest cieńsze od ludzkiego włosa. Jeden piksel RGB składa się z trzech osobnych diod: czerwonej, niebieskiej i zielonej, co pozwala na osiągnięcie w pełni nasyconych i bardzo naturalnych barw. Na przykład, 110-calowy ekran Samsung Micro LED składa się z 25 milionów diod, z których każda indywidualnie generuje światło i kolor.

Samsung Micro LED

To przekłada się na niezwykle wciągające wrażenia wizualne – imponującą głębię, żywe barwy oraz podwyższoną wyrazistość i kontrast. Sterowanie jasnością obejmuje ponad milion poziomów, co przekłada się na niezwykle realistyczne wrażenia. Niezwykłej jakości obrazu towarzyszy Design Monolitu, który sprawia, że ramki są niewidoczne, a obraz wydaje się być zawieszony w powietrzu.

Co więcej, nieorganiczne samoemisyjne diody Micro LED typu RGB są wolne od efektu wypalenia oraz zapewniają wyjątkową jasność i jakość obrazu przez prawie 100 000 godzin, co odpowiada blisko 70 latom typowego wykorzystania w środowisku domowym (ok 4h dziennie).

Źródło: inf. prasowa

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Silver
  2
  Co więcej, nieorganiczne samoemisyjne diody Micro LED typu RGB są wolne od efektu wypalenia oraz zapewniają wyjątkową jasność i jakość obrazu przez prawie 100 000 godzin, co odpowiada blisko 70 latom typowego wykorzystania w środowisku domowym (ok 4h dziennie).

  Od efektu wypalenia - owszem choć gorzej jak i tak trafi się martwa dioda. 100k godzin tyczy się obecnej diody LED w wykonaniu COB (dla klasycznej mówi się o czasie 50k godzin) nie wiem dlaczego akurat wrzucony został ten argument dla microLED, który jednak inaczej jest troszkę inaczej wykonany. Do tego najmniejszy ma 5um średnicy - 40 razy cieńszy od włosa. Pixel w LCD ma średnio 0,22mm stąd panele raczej z tych nieco większych są wykonane. Nie zostało nawet przetestowane ile realnie wytrzyma, bo to zbyt świeży produkt i raczej to deprymuje jego wysoką cenę (choć mam świadoość, że najdroższa jest produkcja diod niebieskich). Druga rzecz - z czasem jasność diody spada więc tym bardziej nie będzie świecił tak samo jasno przez cały okres użytkowania. W przypadku taśm LED mówi się o 36 000 godzin jego realnej żywotności czyli blisko 2/3 mniej. Do tego jeszcze dochodzą dynamiczne warunki, które zwykle nieco szybciej zużywają produkt. I trzecia, która najmocniej się odbija - temperatura pracy, która idzie wraz z jasnością. Doskonale to widać po OLED, gdzie ekrany z radiatorem wolniej się zużywają od tańszych odpowiedników bez chłodzonej płyty.

  Także p. Pawle - naprawdę było blisko dobrego newsa jak na Pana, ale trzeba jeszcze obiektywnego do sprawy niż słodzenie producentowi.
  • avatar
   1
   Testowałbym (✿ ♡‿♡)
   • avatar
    chemicalwizzard
    0
    mialem wiele telewizorow poczawszy od sony xbr2 pierwszego co wazyl pol tony, ale 74cale philipsa micro led naprawde powala z nog. osobiscie bardzo lubie efekt ambient light, wiem nie kazdemu pasuje :)