Filmy / seriale / VOD

Stało się: GPT tworzy serial tak dobry, że go zablokowano. Czy warto zobaczyć Nothing, Forever?

przeczytasz w 2 min.

GPT-3 to przedstawiciel sztucznej inteligencji, który od kilku tygodni tworzy serial pod obiecującym tytułem Nothing, Forever. Gdzie oglądać i czy warto?

Bot GPT-3 od kilku tygodni z powodzeniem tworzy w czasie rzeczywistym regularny serial. Nothing, Forever jest nadawany 24 godziny na dobę i gromadzi kilkutysięczną widownię, której za darmo serwuje niekończące się dawki emocji. Czy scenarzyści Netflixa powinni szukać innej pracy?

Co to jest Nothig, Forever?

Nothing, Forever jest serialem, a dokładnie strumieniem video, tworzonym od kilku tygodni przez sztuczną inteligencję. Pomysłodawcą i opiekunem konceptu jest studio Mismatch Media. Za fabułę, dialogi i surrealistyczną grafikę odpowiada bot OpenAI GPT-3.

Ze względu na stałe nadawanie Nothing, Forever to coś więcej, niż sitcom. GPT-3 tworzy go w czasie rzeczywistym, ale nie jest to zupełna świeżynka. Zastosowana technika animacji do złudzenia przypomina najlepsze czasy Minecraft, a fabuła jest inspirowana telewizyjnym dziełem Kroniki Seinfelda. W dużym skrótcie, była to mniej udana wersja serialu Przyjaciele, a oryginał zdzierżyć może tylko sztuczna inteligencja i garstka wiernych fanów.

Od tego standardu GPT-3 w swojej produkcji stara się szczególnie nie odchodzić, co komplikuje 24 - godzinny formatu nadawania. Trzymanie poziomu nie zawsze się udaje. Mimo to, Nothig, Forever potrafi dostarczyć porażających wrażeń. Oto próbka arcydzieła:

Dlaczego Nothing, Forever nie działa?

Nothing, Forever było udostępniane na platformie Twitch, a fani transmitowali ją także na kanałach YouTube. Losy bohaterów tej produkcji śledziło momentami nawet kilkanaście tysięcy obserwatorów. 6. lutego br. radosna twórczość GPT-3 została jednak zablokowana. Nothing, Forever naruszyło wytyczne dla społeczności Twitch.

Sztuczna inteligencja zbyt dosłownie zainspirowała się niewybrednym humorem lat 90. Trzydzieści lat temu żarty z przynależności etnicznej, niepełnosprawności i preferencji seksulanych były tolerowane. GPT-3 szczególnie nimi nie rzucało, ale stosując wzorzec, pokusiło się w warstwie dialogowej o dowcip uderzający w społeczność LGBT+. 

Gdzie oglądać Nothing, Forever?

Obecnie Nothing, Forever przechodzi 14 - dniową kwarantannę na Twitch. Powinna ona potrwać do 20/02/2023, ale właściciele kanału starają się o cofnięcie decyzji. Z ich wypowiedzi na Discord wynika, ze dostrzegają szansę na szybszy powrót transmisji. Zmiany można sprawdzać, wykorzystując poniższy przycisk:


Używasz na własną odpowiedzialność.

W międzyczasie pozostają nam wspomnienia z początków produkcji, którą zachowali youtuberzy:

Treść edytowna na skutek brutalnej polityki platformy Twitch względem poczynań AI.

Źródło: Twitch, Mismatch Media, YouTube

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piterk2006
  18
  "żarty z koloru skóry, niepełnosprawności i preferencji seksulanych były tolerowane" - piękne czasy, kiedy ludzie znali pojęcie humoru i żyd, murzyn i hindus potrafili siedzieć przy jednym stole i się wzajemnie z siebie śmiać. Dzisiaj by się pozabijali.
  • avatar
   marcadir
   4
   GPT-3 chyba poruszyło drażniące tematy, bo na stronie jest komunikat "Ten kanał jest tymczasowo niedostępny z powodu naruszenia wytycznych dotyczących społeczności lub warunków korzystania z usługi Twitcha." :-)
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Kroniki Seinfelda to mniej udana wersja serialu Przyjaciele? Trzeba być wyjątkowym ignorantem aby coś takiego napisać. Po pierwsze, przyjaciele mieli premierę 5 lat później. Po drugie, obie produkcje mają na IMDB taką samą ocenę ale Seinfield był zawsze popularniejszy (nie pisze o Polsce, to zdecydowanie nie jest pępek świata). Aby nie być gołosłownym, 76.3 mln oglądało finał tego pierwszego a 52.5 drugiego. Polecam także sprawdzić nominacje i wygrane Emmy czy Globe.
    • avatar
     rafalcl
     1
     "...Kroniki Seinfelda. W dużym skrótcie, była to mniej udana wersja serialu Przyjaciele..."
     W dużym skrócie, to stwierdzenie jest totalną bzdurą.
     • avatar
      MokryN
      0
      Pełna zgoda, te seriale są o niczym i są tasiemcami w nieskończoność. Życie jednak to coś więcej