Gry komputerowe

Shadow Realms: MMORPG studia BioWare anulowane

przeczytasz w 1 min.

Zapowiedziana podczas Gamescomu 2014 gra nie doczeka tegorocznej edycji tej imprezy.

Shadow Realms

Podczas Gamescomu 2014 firma BioWare zapowiedziała nową grę MMORPG zatytułowaną Shadow Realms. Okazuje się, że nie doczeka ona kolejnej edycji tej imprezy. Produkcja została bowiem oficjalnie anulowana.

Zapowiedź Shadow Realms została przyjęta bardzo ciepło, jako że była to pierwsza nowa marka studia BioWare od sześciu lat. Sam zarys rozgrywki także napawał optymizmem – miało to być sieciowe RPG z dodawaną na bieżąco zawartością (także fabularną) oraz mechaniką pojedynków zbliżoną do tej znanej z debiutującego dziś Evolve, a więc 4vs1.

Niestety po targach Gamescom 2014 nadszedł czas posuchy, a w styczniu tego roku okazało się, że Shadow Realms tworzone jest zupełnie od nowa. Teraz wygląda na to, że i to nie pomogło. Odpowiedzialne za ten tytuł studio BioWare Austin oficjalnie poinformowało bowiem, że prace nad grą zostały całkowicie wstrzymane.

„Podjęliśmy decyzję, że nie będziemy kontynuowali prac nad Shadow Realms. Rozumiemy, że ta wiadomość jest rozczarowująca dla niektórych naszych fanów, dlatego też chcę wyjaśnić naszą decyzję. 

Zespół wykonał niesamowitą pracę związaną z tworzeniem koncepcji gry i otrzymaliśmy wiele wspaniałych opinii od naszych fanów. Teraz jednak jest wiele innych projektów, nad którymi pracuje i będzie pracowało BioWare w przeciągu kilku najbliższych lat. Mamy utalentowaną ekipę tutaj, w Austin i jesteśmy podekscytowani wizją rozwoju nowych projektów BioWare. 

Będziemy pracować nad ulepszeniami do wielokrotnie nagradzanej gry Dragon Age: Inkwizycja, a także nad nową grą z serii Mass Effect i inną nową marką. Jako ekipa z Austin największy nacisk kładziemy jednak na Star Wars: The Old Republic. Mamy ogromne plany rozbudowy tej epickiej gry, którymi podzielimy się z wami już wkrótce.

Dziękujemy wszystkim, którzy zarejestrowali się do zamkniętych testów Alpha oraz tym, którzy podzielili się z nami swoją opinią na temat Shadow Realms”.

Czekaliście na ten tytuł czy może bardziej liczycie na inne projekty studia BioWare?

Źródło: VG247

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Mogło być fajnie ;v
  • avatar
   Kevio
   0
   Co do pytania postawionego na końcu artykułu to ja nie czekałem na ten tytuł. Za to z niecierpliwością wyglądam na jakiekolwiek doniesienia odnośnie nowego Mass Effect.
   • avatar
    Satanski
    -1
    Ugh, dzięki bogu. Jedyne co im wychodzi dobrze to Mass Effect