Technologie i Firma

Skriware: sukces polsko-szwedzkiej drukarki 3D na Kickstarterze. Dlaczego jest wyjątkowa?

przeczytasz w 1 min.

Skriware: polsko-szwedzka drukarka 3D zebrała 100% funduszy na Kickstarterze.

Skriware - Sukces polsko-szwedzkiej drukarki 3D na Kickstarterze

Polsko-szwedzka drukarka 3D zebrała 50 tysięcy dolarów na Kickstarterze. Za te pieniądze międzynarodowy startup będzie mógł nie tylko wprowadzić sprzęt do sprzedaży, ale także otworzyć nowatorską platformę online, na której klientom udostępnione zostaną gotowe do druku, trójwymiarowe modele.

Chociaż drukarki 3D z dnia na dzień coraz bardziej powszednieją producenci takich sprzętów nie tracą kreatywności. Coraz śmielej w tej branży działają Polacy. Kolejnym po Zortraksie przykładem jest produkt firmy Skriware, za który częściowo odpowiadają nasi rodacy. Już teraz produkt budzi duże zainteresowanie. Podczas kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze drukarka zebrała 50 tysięcy dolarów. Czym Skriware zauroczył uczestników zbiórki?

Dlaczego jest wyjątkowa?

To drukarka 3D dla gospodarstwa domowego. Producenci zapewniają, że to niespotykanie prosty sposób obsługi i biblioteka gotowych do druku modeli. A wszystko gotowe za pomocą jednego kliknięcia. Wybrany ze Skrimarketu model ma automatycznie trafiać do drukarki przez połączenie WiFi, niedostępne w większości drukarek niskobudżetowych. Skriware nie jest zestawem dla profesjonalistów.

 „Nie musimy znać się na projektowaniu, używać specjalistycznych programów, ani też samodzielnie składać drukarki przed pierwszym użyciem” – zapewniają producenci. Z założenia ma to być sprzęt domowy, który po wyjęciu z pudełka gotów jest do pracy. W przyszłości drukarka ma zostać wzbogacona o zdalną obsługę przez internet.

Skriware chce druku 3D dla wszystkich

- Nasza kampania na Kickstarterze okazała się być dużym sukcesem. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, szczególnie, że udało nam się osiągnąć zakładany cel dwa tygodnie przed jej końcem. Chcemy, aby technologia druku 3D była ogólnodostępna, stała się codziennością. Dzięki naszej drukarce i dedykowanemu marketowi z gotowymi projektami, wydruk 3D ma wreszcie szansę zagościć w wielu domach - powiedział Daniel Losinski, CEO w Skriware.

Firma zapowiada dostawy pierwszych drukarek już w pierwszej połowie bieżącego roku. Początkowo urządzenie będzie dostępne online na stronie producenta. Dalsze plany zakładają uruchomienie sprzedaży również innymi kanałami.

Źródło: Skriware

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Wszystko będzie pięknie i ładnie dopóki ludzie nie zaczną na tych urządzeniach "drukować" (kopiować) rzeczy które są "chronione prawami autorskimi". Powstanie wtedy taki sam dym jak z CD/DVD (pretensje że komuś obroty z powodu udostępnienia "narzędzi do kopiowania" spadają).
  No ale urządzenie oczywiście samo w sobie ciekawe. Ciekawe czy do domowych zastosowań wyjdzie wersja "drukująca" w metalu (jeśli się nie mylę to chyba jest to technologia metalicznych spieków proszkowych).
  • avatar
   tazik21
   2
   Pizze se wydrukuje :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Serio nie kumam potrzeby posiadania Drukarki 3D, wszystko to co mógłbym wydrukować można kupić o wiele taniej jeśli mam w cene własnego elementu wcielić ceny: drukarkii, materiału, prądu, czasu poświęconego modelowaniu...
    Aczkolwiek fajnie że takie coś istnieje, rozwija się i tanieje :D
    • avatar
     rqtdev
     0
     Prędzej upowszechni się skanowanie obiektów w 3D, przenoszenie rzeczy z realnego świata analogowego do cyfrowego niż w drugą stronę, z cyfrowego do realu. Jak wyglądają mieszkania młodych ludzi? Minimalizm gdzie się da, większość rzeczy cyfrowa, najchętniej prosto z internetu.

     Drukarki 3D są świetną rzeczą, sam potrafię modelować obiekty 3D w Blenderze ale nie mam miejsca w mieszkaniu na składowanie fizycznych obiektów.
     • avatar
      SirMichael
      0
      Games Workshop ma spory problem z drukarkami 3D bo ludzie nie chcą przepłacać i wolą kupować drukowane podróbki, ale mimo wszystko z cen nie zejdzie :P
      Ja jestem jak najbardziej za bo kiedyś zbierałem warhammera i ceny rzeczywiście budziły grozę.
      • avatar
       WladziuzgorPL
       0
       Broń również można drukować. Super.