Smartfony

Rusza aktualizacja Xperii Z Ultra do Androida 4.4 KitKat

przeczytasz w 1 min.

Kto może cieszyć się najnowszą wersją systemu jako pierwszy?

Xperia Z Ultra Android 4.4 KitKat

Wygląda na to, że Sony rozpoczęło proces udostępniania Androida 4.4 KitKat dla swoich topowych urządzeń. Kto może cieszyć się najnowszą wersją systemu jako pierwszy?

Pod koniec ubiegłego miesiąca pojawiły się nieoficjalne informacje sugerujące, iż Android 4.4 KitKat dla flagowych smartfonów Sony pojawi się dopiero w kwietniu. Okazuje się, że przynajmniej niektórzy tak długo czekać nie będą musieli.

Proces aktualizacji rozpoczął się już w Hongkongu. Tamtejsi użytkownicy otrzymują nowszą wersję systemu za pośrednictwem trybu OTA. Z ujawnionych informacji wynika, iż waży ona 324 MB, ale trudno na chwilę obecną o szczegóły, co prócz samego systemu ze sobą przynosi.

Ciężko też przewidzieć, kiedy aktualizacja dotrze do Europy i tym samym m.in. do Polski. Sam producent nie zabiera niestety w tej sprawie głosu.

Warto dodać też, że Xperia Z Ultra nie będzie jedynym modelem japońskiego producenta, który otrzyma Androida 4.4 KitKat. Również tutaj istnieje jednak sporo znaków zapytania co do tego, które dokładnie smartfony będą mogły się nią cieszyć.

Źródło: ubergizmo

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ArioX
  20
  Podoba mi się to i bawi zarazem.
  Tak wygladaja newsy o aktualizacjach:

  - iOS: Wyszło nowe oprogramowanie. Aktualizacja iOS jest dostepna. (natychmiastowo)

  - WP8: Wyszło nowe oprogramowanie. Aktualizacja jest dostępna lub będzie w przeciągu miesiąca, może dwóch. (aktualizacja dostępna prawie natychmiastowo)

  - Android: Wyszło nowe oprogramowanie. Módl się żeby było dostępne dla twojego smartfona... kiedyś... tzn w przeciągu roku jakoś... może dłużej... w sumie to po co ci ono? Może zainstalujesz sobie Custom ROMa? Albo kup sobie nowego smartfona...
  (tysiąc różnych newsów informujących o poszczególnych aktualizacjach które następują... lub nie)

  Śmiech...
  • avatar
   Łukasz9365
   3
   Mam ten telefon, ale nie wiem czemu obojętne mi to. Jest już dobrze na 4.3
   • avatar
    Patrick.
    0
    "Kto może cieszyć się najnowszą wersją systemu jako pierwszy?" - posiadacze smartfonów i tabletów z rodziny Nexus ! I tylko oni, bo reszta to loteria. Zastanawiam się nad takim urządzeniem, bo jednak płynność systemu na Nexusach jest naprawdę oszałamiająca : )
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     I dlatego wybrałem Windows Phone, przynajmniej nie muszę się martwić i wiem że dostanę aktualizacje do Windows Phone 8.1, a wielu użytkowników Androida zostaną na lodzie z przestarzałym systemem!