W turnieju, będącym główną atrakcją ESN 2017 wzięło udział 8 ekip:

• Fnatic Academy
  • Penta Sports
  • Outlaws Esports
  • Imperial

Pierwszy mecz półfinałowy to starcie Space Soldiers przeciwko szwedzkiej załodze The Gatekeepers. Początek spotkania należał do tych drugich, ale Space Soldiers szybko przeprowadziło kontrę. Mecz był bardzo wyrównany, punkt za punkt. Pod koniec pierwszej połowy Turcy pokazali się od najlepszej strony i zostawili przeciwników w tyle. Tak samo wyglądała dalsza część meczu. Szwedzki stracili mapę 7 do 16.

Druga mapa rozpoczęła się od pistoletówki, tutaj znowu dobrze zaczęło The Gatekeepers. Triumf jednak nie trwał długo. Space Soldiers szybko wzięło się do pracy, odrobiło straty i przejęło inicjatywę. Szwedzi walczyli dzielnie, kończąc pierwszą połowę wynikiem 7:8. Tutaj sukces Gatekeepers się kończy. Turcy odrobili straty i już do końca spotkania dyktowali warunki meczu, tym samym przechodząc do upragnionego finału.

• Pierwsza mapa: Cache – The Gatekeepers 7:16 Space Soldiers (6:9; 1:7)
  • Druga mapa: Mirage – The Gatekeepers 9:16 Space Soldiers (7:8; 2:8)

Drugi półfinał to Team Kinguin kontra Red Reserve. Mecz wyczekiwany przez publiczność niestety nie poszedł po naszej myśli. Początek na train należał do Szwedów, szybko jednak doszło do wyrównania. Cała pierwsza runda to trudny pojedynek, pełen zwrotów akcji i nieoczekiwanych sytuacji. Druga połowa niestety przebiegała na korzyść Red Reserve. Choć Polacy szybko odrobili straty, dwie ostatnie rundy rostrzygnięte były na korzyść Szwedów.

Druga mapa to Cobblestone. Tu lepiej rozpoczęli Polacy. Po wygranej pistoletówce Team Kinguin miał przewagę ekonomiczną. Szwedzi jednak nie dawali za wygraną. Na półmetku jeszcze mogliśmy się łudzić, że mamy szansę, jednak druga połowa to totalna dominacja Red Reserve. Kinguin nie mógł wyszarpnąć ani jednego punktu. Ostatecznie Red Reserve zwyciężyło zapewniając sobie miejsce w finale.

• Pierwsza mapa: Train – Kinguin 14:16 Red Reserve (7:8; 7:8)
  • Druga mapa: Cobblestone – Kinguin 6:16 Red Reserve (6:9; 0:7)

W wielkim finale zobaczyliśmy Space Soldiers i Red reserve. Ta mapa ewidentnie należała do tureckiego teamu. Szwedzi byli bezradni, do końca pierwszej połowy udało im się ugrać zaledwie kilka rund. Druga połowa to próba przejęcia kontroli nad grą przez Red Reserve, niestety nie udana. Po wspaniałej grze Calyxa i Xantaresa, szwedzka drużyna nie miała w zasadzie jakichkolwiek szans na odrobienie strat.

• Pierwsza mapa: Cobblestone – Space Soldiers 16:8 Red Reserve (11:4; 5:4)

Początek drugiej mapy wyglądał podobnie. Zgranie, determinacje i profesjonalizm Turków widac było podczas każdej rundy. Red Reserve nie miało za bardzo pomysłu na zaskoczenie przeciwnika. Mecz zakończył się miażdżącym wynikiem 16:1. Space Soldiers przeszli przez turniej jak burza, pewnie odnosząc zwycięstwo i zgarniając sporą sumę pieniędzy.

• Druga mapa: Mirage – Space Soldiers 16:1 Red Reserve (14:1; 2:0)