Akcesoria do laptopów

Sposób firmy Verbatim na deficyt portów w laptopie z USB-C

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Verbatim wprowadziła do sprzedaży nowy adapter, który ma być rozwiązaniem problemu z niedoborem portów w laptopach.

Chcielibyśmy mieć jak najbardziej mobilnego laptopa, a zarazem dostęp do wielu pełnowymiarowych gniazd pozwalających w pełni wykorzystać jego możliwości. Połączenie tego jest jednak niemożliwe i ratować trzeba się adapterami. Verbatim wprowadził do sprzedaży model, który może wielu osobom przypaść do gustu.

Nowe akcesorium pozwala z jednego wejścia USB typu C „stworzyć” dwa porty USB 3.0 i jedno gniazdo HDMI, a równocześnie wciąż mieć dostęp do złącza USB-C. Producent zachwala swoje rozwiązanie, pisząc że umożliwia ono na przykład podłączenie klawiatury, dysku zewnętrznego oraz monitora 4K, a do tego jeszcze ładowanie (do 14,5V/2A). 

Verbatim PN 49540 adapter

Adapter Verbatim USB-C - HDMI 4K (PN 49540) pozwala zatem skutecznie rozszerzyć opcje łączności przewodowej, a zarazem nie zwiększa znacząco gabarytów laptopa ani też nie utrudnia jego przenoszenia. Cechują go bowiem niewielkie wymiary. Wysoka wytrzymałość i ładny wygląd to z kolei zasługa metalowego wykończenia.

Sugerowana cena detaliczna tego akcesorium wynosi 259,99 zł.

Źródło: East Side Consulting, Verbatim

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AmigaPPC
  Cena z dupy niestety.
  17
 • avatar
  rahl_r
  "Połączenie tego jest jednak niemożliwe"
  Połączenie tego jest jak najbardziej możliwe
  patrz LG gram: https://www.lg.com/us/laptops/lg-13Z980-AAAS7U1-ultra-slim-laptop
  tylko Apple i MS nie potrafią tego zrobić.
  6
 • avatar
  Komendator
  Powinno być pincet złotych za coś takiego:)
  2
 • avatar
  derekpl
  Nie ma to jak apple w imie "minimalizmu" czytaj osczednosci i puzniejszego zarobku wypuscic kastrata i sprzedawac do niego puzniej reklamowki przejsciowek adapterow etc.
  2