Ciekawostki

„Robot dance” nabiera nowego znaczenia

przeczytasz w 1 min.

Dziś środa, więc do piątku jeszcze daleko. Ale jest ktoś, kto chciałby ci poprawić humor. Mało tego – jest w stanie to zrobić. To Spot – najsympatyczniejszy robot na świecie.

Wiele widzieliśmy już filmów ze Spotem w roli głównej. Czworonożny robot zaprojektowany przez Boston Dynamics nieustannie imponuje swoją zwinnością. Choć zastosowanie odnajduje przede wszystkim w poważnych zadaniach, takich jak monitoring, ratownictwo czy inspekcja, to ma też w sobie niemały potencjał rozrywkowy, który twórcy chętnie wykorzystują. Efekt zwykle jest świetny i nie inaczej jest tym razem. Spójrz tylko, jak świetnie tańczy… 

Zobacz jak tańczy Spot od Boston Dynamics: 

Klip, który możesz zobaczyć powyżej, powstał między innymi po to, by zwrócić uwagę na fakt, że zespół Boston Dynamics oficjalnie trafił pod skrzydła firmy Hyundai. Miejmy nadzieję, że nowy właściciel pozwoli wreszcie na przekucie inżynieryjnych osiągnięć w komercyjny sukces, a to coś, czemu ani SoftBank, ani Google nie podołały tak do końca. 

Roboty Spot są wyposażone w zaawansowane czujniki i algorytmy omijania przeszkód, dzięki którym są w stanie tak precyzyjnie i skutecznie realizować najrozmaitsze zadania. Oczywiście w przypadku tego klipu wykorzystano co innego – roboty zostały mianowicie zaprogramowane, choć nie bez znaczenia były, rzecz jasna, ich „elastyczne” konstrukcje. A jeśli cię to ciekawi, to choreografię opracowała Monika Thomas. 

Źródło: Boston Dynamics, The Verge

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  8
  Wśród wielu wykonawców słychać automatyzację w obróbce ich wypocin wokalnych. Jak widzę, roboty są w stanie załatwić temat rozrywki na bardzo wysokim poziomie.
  Brawa dla programistów, którzy całą tę synchronizację ustawili.
  • avatar
   SadSam
   5
   Hmm... mi to na animacje wyglada. W szczegolnosci ostatnia sekwencja solo
   • avatar
    GrafikaFika
    1
    To jak połączenie elektrycznego konia i Beyonce xD
    • avatar
     baca130
     1
     Co to za czasy, roboty lepiej tańczą ode mnie...
     • avatar
      0
      Hyundai to potęga. Robią czołgi, statki, lokomotywy, samochody itd itp. Myślę, że stać ich na rozwój robotów autonomicznych również.
      • avatar
       eninede
       0
       Amerykanie są jeszcze właścicielami, którejś z swoich firm czy już wszystko sprzedali azjatom? Boston Dynaamics była jedna z najbardziej amerykańskich firm.
       • avatar
        Kapitan Nocz
        0
        ta firmę kupuje się żeby sprzedać z zyskiem nie żeby znaleźć zastosowanie dla robionych tam robotów...

        Witaj!

        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

        Połącz konto już teraz.

        Zaloguj przez 1Login