Internet

Spotify Premium ma już 20 milionów subskrybentów

przeczytasz w 1 min.

Z bazą łącznie 75 milionów użytkowników Spotify coraz bardziej oddala się od konkurencji.

Spotify

Spotify jest obecnie zdecydowanym liderem wśród usług oferujących strumieniowe odtwarzanie muzyki. Odpowiedzialny za jego rozwój zespół pochwalił się właśnie najnowszymi statystykami.

W maju 2014 roku Spotify miało 40 milionów aktywnych użytkowników, z czego 10 milionów opłacało abonament. Na koniec 2014 było to już odpowiednio 60 i 15 milionów. Teraz muzyki na Spotify każdego miesiąca słucha 75 milionów użytkowników i aż 20 milionów z nich korzysta z płatnej opcji Premium.

Ze wzrostem popularności wiążą się realne korzyści. „Więcej aktywnych użytkowników to też więcej pieniędzy, które serwis przekazuje właścicielom praw autorskich” – tłumaczą właściciele Spotify, dodając, że przekazali już łącznie 3 miliardy dolarów wynagrodzeń, z czego 300 milionów w samym pierwszym kwartale 2015 roku.

Spotify statystyki

A jak to wygląda u konkurencji? Zajmująca obecnie pozycje wicelidera usługa Deezer może pochwalić się bazą liczącą sobie 16 milionów aktywnych użytkowników, z czego 6 milionów opłaca abonament. Kolejne na liście Rhapsody ma 2,5 miliona subskrybentów. Tidal, Rdio i Beats Music natomiast wciąż nie przekroczyły magicznej bariery miliona abonentów.

Źródło: Spotify, Billboard, Forbes

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mpsk2
  0
  Ciekawe czy najbardziej słuchani tam artyści zarobili tam łącznie ze 250 tys. zielonych do tej pory
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   miss u Grooveshark
   • avatar
    krynka
    0
    Mogli by klienta na windowsa poprawić
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     Spotyfie, poprostu jest genialne. Szkoda, że nie ma wszystkich polskich wykonawców (np. ONA). Z chęcią wydaje te 20 zł miesięcznie i nie przejmuję się brakiem muzy... w nocy żeby pomóc polskim wykonawcą jest programik zapuszczony i leci jakaś tam plyta, niech placą naszym :)