Internet

Starlink wycofuje się z taniej oferty internetu satelitarnego w Polsce

przeczytasz w 2 min.

Dostawca internetu Starlink zaskoczył swoich polskich abonentów powrotem wyższego cennika. Ile kosztuje aktywacja usługi i jakiego abonamentu od listopada życzy sobie Elon Musk?

Tanio było, ale się skończyło - donoszą polscy użytkownicy internetu Starlink.

Ile kosztuje internet Starlink po podwyżce?

Nowy cennik internetu satelitarnego od Elona Muska serwowany jest też nowym klientom.

Nową usługę internetu Starlink zamówimy od dziś w cenie

 • 335 zł / miesięcznie: oferta mieszkaniowa
 • 430 zł / miesięcznie: oferta business
 • 430 zł / miesięcznie: oferta kamper

Do kosztów nowej usługi należy też koszt zakupu terminali. Obecnie jest to kwota 2 200 zł, co stanowi obniżkę. Terminale Starlink kosztowały dotychczas  2300 zł.

O ile zdrożał Starlink w 2022 roku?

Internet Starlink nawet w najkorzystniejszym momencie był usługą nieporównywalną z ceną internetu stacjonarnego w Polsce. Pewnym pozytywem jest, że pomimo podwyżki, nadal pozostaje tańszy, niż w pierwszej połowie 2022 roku. Przed sierpniową zmianą cenników miesięczny abonament w najtańszej opcji wynosił 449 zł miesięcznie. Ówczesna obniżka wynosiła aż 50%. Wtedy też tańsze stały się terminale i SpaceX wziął na siebie koszty wysyłki sprzętu.

W efekcie obecnej zmiany cen, abonament Starlink dla odbiorców indywidualnych nadal pozostaje niższy. Nie zapłacą oni już 230 zł miesięcznie, ale 335 zł to nadal mniej, niż cennik obowiązujący do końcówki sierpnia br. Firmy są w gorszej sytuacji. Cena dla nich wzrasta aż o 145 zł miesięcznie. Oznacza to, że mogą one zapomnieć o sierpniowej obniżce internetu Starlink.Nie jest to bardzo zła opcja ze względu na inflację. Dzięki niej 430 zł jest obecnie mniej warte, niż wiosną 2022 roku

Wszystko to nie jest jednak takie proste, a decyzja dostawcy internetu Starlink to nieeleganckie zagranie, które może zniechęcić do niego nowych użytkowników.  W trudnej sytuacji są bowiem klienci Starlink, którzy zdecydowali się na zakup usługi w okresie od obniżki do 20 września br.. Mogą oni rozwiązać umowę, ale już od niej nie odstąpią. Oznacza to, że ich inwestycja w terminale nie zdążyła się zwrócić, a abonament jest nagle windowany do kwoty, której mogli nie brać pod uwagę.

Źródło: Twitter, Starlink

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Michał Starzyk
  11
  Starlink w Polsce to tylko ciekawostka. To jest dobre jak mieszkasz gdzieś na pustkowiu, prerii albo jakimś innym zadupiu gdzie nie ma sieci komórkowej. A u nas w większości miejsc jest.
  • avatar
   awesome1337
   4
   to i tak dużo taniej i lepiej niż oferuje konkurencje wiec raczej nie ma to realnego znaczenia, kto rzeczywiście potrzebuje to zapłaci
   • avatar
    Kerebron
    2
    Ktoś musi sfinansować "charytatywną" działalność p. Muska. On przecież nie ma na to pjenionszkuf. :|
    • avatar
     pawluto
     -1
     Pani Rutkowska ile zarabia skoro twierdzi że 285 zł za łącze to mało...
     Wzrost cen to norma bo tak właśnie jest realizowany plan po tytułem Wielki Reset !
     • avatar
      Marucins
      -3
      Buhahaha było trzeba jeszcze więcej kupić tego dziadostwa sąsiadom ze wschodu. Ot i wdzięczność Muska.
      • avatar
       bumelka
       -18
       Giełda Bybit jest jedna z najwiekszych giełd kryptowalut. Jest łatwa w obsłudze, bezpieczna i prawie codziennie pojawiają się na niej nowe kryptowaluty.
       Zarejestruj się z mojego reflinka a dostaniesz 10% zniżkę na kupno kryptowalut i wiele innych korzyśći. Pozdrawiam bumelka.

       https://www.bybit.com/en-US/invite?ref=KZVX8Y%230
       • avatar
        PerfectDAY
        0
        To nie jest internet na przeciętną polską kieszeń.
        • avatar
         xmexme
         0
         Ciekawe że Musk podniósł nam ceny gdy po ostatniej aferze z zamiarem blokowaniem internetu Ukraińcom dowiedział się że lwią część abonamentu i sprzętu używanego na Ukrainie kupili i opłacają Polacy. On na prawdę by chciał oddać Ukrainę Putinowi.