Popularność tabletów ciągle rośnie - raport IDC

przeczytasz w 2 min.

Trwa tabletowy boom

Tablety popularność coraz większa

Co prawda tablety cały czas mają swoich przeciwników, ale jednocześnie mogą pochwalić się dużą grupą sympatyków. Na zakup tego typu urządzeń znajduje się coraz więcej chętnych.

Popularność tabletów wzrasta w szybkim tempie. Według raportu IDC w trzecim kwartale 2012 roku na świecie sprzedało się 27,8 miliona tych urządzeń. To aż o 49,5% więcej niż rok wcześniej. Tempo wzrostu popytu na ten rodzaj urządzeń mobilnych jest ogromne, a tablety coraz częściej stanowią bardzo przydatną pomoc w codziennym życiu.

Coraz więcej Polaków nie wyobraża sobie już rozstania ze swoim tabletem w sytuacji wyjazdu, wielu z nich zabiera swój sprzęt także na urlop. Te multimedialne urządzenia to nie tylko wygoda, rozrywka czy praca, ale także po prostu piękny i nowoczesny gadżet. Dla wielu użytkowników parametry techniczne tabletów są równie istotne, jak ich wygląd i estetyka. Coraz więcej konsumentów przekonuje się do niezaprzeczalnych zalet tego typu mobilnego sprzętu oraz wymienia swoje tablety na nowsze modele, których stale rozwijane funkcjonalności są coraz bardziej pomocne w życiu codziennym.

"Ogromnie cieszy nas stały, intensywny wzrost popularności tabletów zarówno na rynku światowym, jak i w Polsce. Taka sytuacja stymuluje producentów do pracy nad jeszcze lepszymi rozwiązaniami technologicznymi. Tablety to segment produktowy, który postrzegamy jako szczególnie istotny i konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę, by wyprzedzać rosnące oczekiwania coraz szerszego grona użytkowników.  ASUS umacnia swoją pozycję w czwórce producentów, którzy sprzedali najwięcej tabletów w ostatnim kwartale. To dla nas duża satysfakcja, a zarazem motywacja do dalszej pracy." - Sławomir Stanik, Country Manager, ASUS Polska.

Za wielką szansę dla tabletów uznawany jest też system Windows 8, który pojawił się na rynku pod koniec października tego roku. Jest on nastawiony przede wszystkim na dotykową obsługę – tym samym idealnie nadaje się do tego typu urządzeń. Mobilne urządzenie, kompatybilne z wszystkimi aplikacjami środowiska Windows, oferuje bardzo duży potencjał biznesowy – doskonale nadaje się do obsługi chociażby baz danych czy prezentacji multimedialnych.

"Windows 8 niweluje największą wadę tabletów z systemem Android – brak kompatybilności z aplikacjami w środowisku Windows. Sądzę, że tablet stanie się niedługo nie tylko doskonałym narzędziem rozrywki, ale także funkcjonalnym i komfortowym urządzeniem biznesowym, które sprawdzi się w rękach managerów lub specjalistów."

Dane IDC, podobnie jak szacunki marki ASUS, potwierdzają, że popularność tabletów będzie stale wzrastać. Prognozy na kolejny kwartał są równie pozytywne. Z analiz przeprowadzonych przez Gartnera na początku 2012 roku wynika, że tabletowy boom trwa – do 2016 roku sprzedaż tego typu urządzeń wzrośnie o ponad 600 proc.

Źródło: talknerdy2me, inf. prasowa

Strefa Windows 8

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marecki_CLF
  4
  Używam tabletu (Nexus 7) i uważam, że to całkiem niezłe urządzenie, niemniej komputera raczej mi nie zastąpi, może być co najwyżej jego uzupełnieniem.
  • avatar
   ghoulas
   3
   Tak na dobra sprawę to tablet służy mi tylko jako czytnik eBook'ów i komixów. Innych zastosowań nie widzę.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Wydaje mi się, że taki wzrost kupna tabletów jest spowodowany i będzie nadal systemem Windows RT.
    • avatar
     hideo
     1
     dzieci chcą żeby rodzice im tablety kupowali, wystarczy posłuchać w centrach handlowych "mamo kup mi tablet"
     • avatar
      Konto usunięte
      -13
      Kolejny badziew obok smarkfonów, który nie wiadomo do czego zastosować a służy jedynie służbom i koncernom do szpiegowania pospólstwa za ich własne pieniądze...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Tablet tak ale z dużą ilością pamięci lub możliwością powiększenia kartą :).

       Wczoraj miałem okazję nagrać kilka /tak z 6 po 3-5 minut/ filmów w HD Samsungiem Galaxy Note - zajęta pamięć 2,5 GB :)